Gözenekleri sıkılaştıran maske nasıl yapılır su ve karbonat karışımını uygulayın!

Gözenekler, cildin dışarıdan nefes almasını sağlayan hücrelerdir. Yağlı cilde sahip olanların gözenekleri genelde büyük ve görünür oluyor. Fakat bu sorunun üstesinden gelmenizi sağlayacak meskende uygulanabilecek doğal tahliller var. Gelin gözenek sıkılaştırıcı maske tanımlarına birlikte göz atalım!

Gözenek sıkılaştırıcı su ve karbonat karışımı:

2 yemek kaşığı pak suya, 2 yemek kaşığı karbonat ekleyin. Macun elde edene dek karıştırın. Macunu yüzünüze uygulayın ve bu halde 15 dakika bekleyin. Macunu soğuk suyla büsbütün çıkana dek yıkayın.

Misket limonu suyu ve badem tanımı:

Küçük bir kavanozu suyla doldurun ve içine biraz badem koyun. Bademleri bir gece boyunca bu biçimde bekletin. Sabah olduğunda, bademleri ezerek macun haline getirin. Sonrasında, badem macununa bir çay kaşığı misket limonu suyu ekleyin. Macunu yüzünüze uygulayın ve bu formda yarım saat bekleyin. Sonrasında yüzünüzü, soğuk su ile uygunca yıkayın.

Limon, gül suyu ve salatalık formülü:

Öncelikle bir salatalığı soyun ve düzgünce ezin. Sonrasında, salatalığa bir çay kaşığı gül suyu ile birkaç damla limon ekleyin. Karışımı pak bir bezin üzerine koyun. Bezi katladıktan sonra yüzünüzün üzerinde tutun. Bir müddet sonra, yüzünüzü pak su ile yıkayın.