Kolay Çay Detoks Rehberi ile En Uygun 10 Kilo Verme Çayı Tanımı (2021)


Neden zayıflama çayı ? Zira lezzetli, uygun fiyatlı, hazırlaması kolay ve en önemlisi… nitekim işe yarıyor! Kilo vermek için en âlâ çaylar hakkında daha fazla bilgi edinin. Çay eski bir içecektir fakat günümüzde en çok tüketilenlerden biridir. Çok çeşitli sıhhat faydaları vardır ve ayrıyeten kilo vermeye yardımcı olabilir ve sıhhatinizi artırabilir.

Daha evvel duymuş olabileceğiniz üzere, bilhassa Camellia sinensis bitkisinden elde edilen yeşil çay, güzel bilinen bir zayıflama içeceğidir.

Elbette, bu cins çaylar kilo vermek için şahanedir ve hatta listemizde bir numaradır.

Kusursuz zayıflama çayını bulmak, sağlıklı bir biçimde forma girmenize yardımcı olacaktır.

Öyleyse, daha fazla uzatmadan, kilo vermek için en yeterli 1 çayı birlikte keşfedelim.

En Yeterli 10 Kilo Verme Çayı Listesi ve Tarifi​

Günümüzde pazarlanan ve kilo verme çayları olarak birçok çay var, fakat gerçeklerden ayırmak kıymetlidir. Tüm çaylar yahut çay karışımları kilo vermeye yardımcı olamaz.

Listemizdekiler, kilo verme çayları olarak dengeli bir üne sahiptirler, sağlıklı kilo verme diyetlerine yardımcı olarak daima olarak kullanılırlar. Elbette, bir gecede büyülü sonuçlar elde etmek için bunlardan hiçbirini beklemeyin. Diyetiniz ve antrenman düzeyiniz çok kıymetlidir.

Yeşil Çay​

Yeşil çay, birçok kişi tarafından piyasadaki birçok çay çeşidi ortasında en âlâ “zayıflama çayı” olarak kabul edilir.

Dahası, yüksek antioksidan içeriği ve başka hoşluklar nedeniyle çoklukla dünyanın en sağlıklı içeceği olarak listelenir. Yeşil çay, kilo vermeyi destekleyen epigallocatechin gallate (EGCG) olmak üzere kateşinlere sahiptir. Yeşil çayda kahveye kıyasla daha az kafein vardır. Bu, kafeine hassas değilseniz (yeşil çayda biraz var!), Gün boyunca içebileceğiniz manasına gelir.

Yeşil çay demleme müddeti: 2-3 dakika. Yeşil çayı daha uzun mühlet demlemek ona tatsız, sert bir tat verebilir. Ayrıyeten, demlenmeden evvel kaynama noktasına geldikten sonra suyu biraz soğumaya bırakın – ülkü su sıcaklığı 80-90 derece C’dir.

Siyah Çay​

Kilo vermeyle bağlantılı başka bir yaygın çay tipi siyah çaydır ( Camellia sinensis ). Bu, sağlam İngiliz Kahvaltısı çayı da dahil olmak üzere birçok karışımda bulunan tanınan bir çaydır.

Kilo kaybı da dahil olmak üzere birçok sıhhat faydası ile ilişkili olan flavonoidler yahut polifenoller ismi verilen birçok antioksidan içerir. Bunlar, bağırsağın yağ asitlerinin salınmasına yardımcı olarak metabolizmayı hızlandırır.

Demleme mühleti: 3-5 dakika. Siyah çayı kaynar suda (100 derece C) demleyebilirsiniz.

Beyaz Çay​

Beyaz çay, çok yüksek antioksidan içeriğine sahip hafif, tatlı bir çaydır. Yeşil yahut siyah çaydan daha az kafein içerir, bu da kafeine hassassanız güzel bir seçimdir.

Beyaz çay, kateşinleri ve EGCG antioksidan içeriği nedeniyle kilo vermeyi teşvik edebilir.

Demlenme mühleti: 2-5 dakika. Demlemeden evvel suyun biraz soğumasını bekleyin; ülkü sıcaklık çoklukla 70-80 derece C ortasındadır.

Pu erh çayı​

Çin’in Yunnan eyaletinden çıkan Pu Erh Tea , depolanmış yağların yakılmasına ve yenilerinin sentezlenmesine yardımcı olabilir.

Bu çay, farklı mikrobiyal fermantasyon yoluyla yapılır ve beğenilen bir acı tada sahiptir. Sizi temizleyen, tazeleyen ve canlandıran bir detoks çayı olarak bilinir. Tüm yararlarından yararlanmak için, fakat kaliteli organik Pu Erh Çay kullanmalısınız.

Demleme mühleti: 3-5 dakika. Ambalaj üzerinde aksi belirtilmedikçe kaynar suya daldırmayın.

Matcha Çayı​

Ünlü bir Japon içeceği olan Matcha çayı, Camellia sinensis bitkisinden elde edilen toz çaydır . Bu çay ile yaprakları çıkarmak yerine ezilmiş haliyle içiyorsunuz.

Bu, toksinlerin atılmasına yardımcı olan ve bağışıklığı artıran güçlü bir antioksidan olan daha fazla epigallocatechin gallate (EGCG) de dahil olmak üzere daha fazla hoşluk manasına gelir.

Demleme müddeti: 2 dakika. Bunu karıştırmak için özel bir çırpma teli gerekir.

Oolong Çayı​

Oolong çayı da öbür “gerçek çaylar” üzere birebir çalıdan yapılır. Güneş altında bir soldurma sürecinden geçer ve daha sonra fermente edilir, yuvarlanır yahut karakteristik biçimine kıvrılır.

Bu kilo verme çayı ayrıyeten epigallocatechin gallate (EGCG) ile doludur. Oolong çayı, kandaki lipit düzeylerinin düşmesine yardımcı olduğu ve her gün içilmesi şartıyla yağ metabolizmasını hızlandırdığı için kilo vermek için yeterlidir.

Demleme müddeti: 3-5 dakika. En yeterli tadı almak için paketin üzerindeki talimatlara uyduğunuzdan emin olun.

Tarçın Çayı​

Tarçın, sofralarımızdaki birçok yemeğe zenginlik ve lezzet katan tatlı aromatik bir baharattır. Dahası, tarçın çayı düşük kaloriye sahiptir.

Tarçın içerisindeki bileşikler, bedende yağ yakmaya yardımcı olan bir süreç olan termojenezi harekete geçirir. Sonuçlar gerçek çaylarda olduğu kadar besbelli olmayabilir, lakin tarçın çayı kafein içermez ve istediğiniz vakit içebilirsiniz.

Demleme mühleti: 5-10 dakika.

Rooibos Çayı​

Afrika kırmızı çayı olarak da isimlendirilen rooibos, Güney Afrika’dan Aspalathus linearis isimli gür bir bitkiden elde edilen bir bitki çayıdır . Bu çayın ekseriyetle tatlı ve hassas bir tadı vardır.

Rooibos çayı kilo kaybı ile yardımcı olabilir.

Demleme müddeti : 4-5 dakika.

Nar Çayı​

İşte size aşina olmayabileceğiniz bir çay. Nar çayı, saf nar suyu, ezilmiş nar taneleri yahut kurutulmuş nar çiçekleri ile demlenmiş bir infüzyondur.

Narlar antioksidanlarla doludur ve antimikrobiyal güce sahiptir. Ayrıyeten metabolizmayı iyileştirebilen ve kilo vermeye yardımcı olan biyomoleküller ve konjuge linoleik asit içerirler. Nar çayını tek başına yahut yeşil çay ile karıştırarak içebilirsiniz.

Demlenme müddeti: 3-7 dakika.

Hibiscus Çayı​

Son yağ yakıcı çayımız için, ebegümeci çayı, roselle çiçeğinin koyu kırmızı yahut eflatun renkli çiçeklerinden yapılan bir bitki çayı karışımıdır.

Öbür birçok sıhhat faydasının yanı sıra, hibiskus çayı da araştırmalara nazaran kilonuzu azaltmanıza yardımcı olabilir. Hibiscus çayı yaygın olarak bulunur ve ekonomiktir – birçok kafeinsiz meyve ve bitki infüzyonunda temel bir içeriktir. Yeşil çay ile de içebilirsiniz.

Demlenme mühleti: 10-15 dakika. Paket üzerinde aksi belirtilmedikçe kaynar su kullanın.