Pandemiye karşın memnunluk için 10 tavsiyemiz var!

Hepimiz keyifli olmak, hayattan keyif almak istiyoruz. Pekala, bunun için neler yapabiliriz? Sanki, seçimlerimiz memnunluk için belirleyici mi? Bizce, evet! Artık, “Yüksek Topuklar” bayan portalı olarak, sizlere memnun olmak için tavsiyeler sunuyoruz.

Birinci olarak, mutsuzluğa sebep olan durumları tespit etmek yararlı olur. Tahminen, yapmanız gereken fakat ertelediğiniz bir iş yüzünden mutsuz hissediyorsunuzdur. Ayağa kalkıp bekleyen o işi çözmek için kendinize annelik yapabilirsiniz. Nasıl mı?

Erteleyen tarafınızı, içinizdeki çocuk olarak görün. Güçlü yanınızı ise, size takviye olan anne olarak gözünüzde canlandırın. Tıpkı bir çocuğa yaklaşır üzere kendinizle konuşun, sakinleştirin ve elinden tutup güç verin… Bazen, yalnızca bunu yapmak bile memnun olmak için kıymetli bir adımdır.

Keyifli olmak için uyanınca gülümseyin!

Teknoloji, hayatımızı kolaylaştırıyor; bunu kabul ediyoruz. Fakat, dozunu yeterli ayarlamazsak, mutsuzluğa sebep oluyor. Artık bir düşünün: Uyanınca birinci ne yapıyorsunuz? Şayet, çabucak toplumsal medyaya bakıyorsanız, maalesef bu pek âlâ bir alışkanlık değil.

Uyandığımızda zihnimiz açıktır, öğrenmek her zamankinden daha kolaydır. Ayrıyeten, sabah rutinimiz, günümüzün akışını tesirler. Bu yüzden uyanınca çabucak telefona bakmak yerine aynaya bakıp kendinize gülümsemeyi tercih edin. Hedefiniz, memnun olmaksa size düzgün gelecek alışkanlıklar edinin.

Derin nefeslerle memnunluğu içinize çekin!

Her nefeste huzur ve memnunluğu içinize çekin.

Sahiden, keyifli olmak için en işe yarayan sistemlerden biri, sabah erken yahut gün ortasında derin ve pak nefesler almaktır. Hatta, aşağıdaki üzere bir ritüel uygulayıp gerilimi azaltıp memnunluğu çoğaltabilirsiniz.

Derin bir nefesi içinize yanlışsız çekerken: “Bereket, sıhhat ve memnunluğu hayatıma çekiyorum” deyin.

Artık, nefesinizi dışarı hakikat verirken: “Korku, kaygı, gerilim ve mutsuzluğu bırakıyorum” deyin.

Bu uygulamayı, kendinizi memnun hissetmeye gereksinim duyduğunuz her an yapabilirsiniz. Bilhassa gözleriniz kapalı ve sessiz bir ortamda yapabilirseniz, çok daha yararlı olacaktır.

Memnun olmak ve beslenmenin ilgisi var!

Keyifli olmak için bir fincan kahve içebilirsiniz.

Bazen, yalnızca aç ve susuz olduğumuz için kendimizi mutsuz hissedebiliriz. Öyleyse, keyifli olmak için tahlil yolu nedir? Sağlıklı, doğal besinlerle karnımızı doyurmak ve saat başı bir bardak su içmek! Bu tavsiyeler, şu an size çok kolay görünüyor olabilir ancak denemeden karar vermeyin!

Su içme alışkanlığı olmayan birçok kişi, tertipli su içmeye başladıktan sonra kendini daha zinde ve keyifli hissettiğini söylüyor. Siz de bir bardak suyla, bunu kendinize vermek istersiniz; o denli değil mi?

Memnunluk düzeyini artıran besinler var: https://www.diyetebasliyorum.com/mutluluk-veren-yiyecekler-6660

Keyifli olmak için 5 süratli teklifimiz ise şöyle:

  1. Tabiat ve çiçek fotoğraflarına bakın, sizi memnun eder.
  2. İnternetten komik kedi ve köpek görüntülerini izleyin.
  3. Açık havada 15 dakikalık bir yürüyüşe çıkın.
  4. Sevdiğiniz bir arkadaşınızı arayıp konuşun.
  5. Bir paket bitter çikolatayı yavaş yavaş yiyin.

Ilık bir duşla memnunluk üzerinize yağsın!

Memnunluk yağmurlarında ıslanmak bu olsa gerek! Sakin, ılık suyla bir duş almak hem ruhsal hem bedensel rahatlama sağlar. İşten meskene çok yorgun gelseniz bile, yeniden kendinizi bir çocuk üzere görüp elinizden tutun ve banyoya götürün.

Mis kokulu sabunlar, şampuanlarla sakin sakin duş alın. Hatta, kese yahut lifle bedeninizi güzelce ovun. Bu, kan deveranını hızlandırıp kendinizi daha zinde hissetmenize yardımcı olur. Gördüğünüz üzere memnun olmak için bazen ılık bir duş almak bile fark yaratabiliyor. Kendinize baht verin.

Kendinize takdir dolu bir mektup yazabilirsiniz!

Maalesef, yetiştiğimiz etrafın de tesiriyle kendimizi çok kolay eleştiriyoruz. Ancak, takdir etmek aklımıza bile gelmiyor. Durum bu türlü olunca, kendimizi mutsuz ve yetersiz hissedebiliyoruz. Meğer, bir dikkatimizi versek gün boyunca takdire şayan birçok şey yapıyoruz.

Elinize kağıt ve kalemi alıp kendinize bir mektup müellif mısınız? En kolayından en zoruna kadar o gün yahut hayat uzunluğu başarılarınızı düşünün ve yazın… Mektup bittiğinde sesli olarak okuyun. Göreceksiniz, düşündüğünüzden daha güçlü ve yeteneklisiniz. Bunu bilmek, memnunluk düzeyinizi artıracaktır.

Keyifli olmak için Türk kahvesinden faydalanın!

Türk kahvesinin kokusu, birçok insanı memnun ediyor. Tahminen, siz de onlardan birisiniz. Öyleyse, kendinize bir fincan memnunluk armağan edebilirsiniz. Biliyor musunuz, farklı aromalarda Türk kahveleri var. Çilekli, damla sakızlı, çikolatalı, kavunlu gibi… Kokuların memnunluk üzerindeki tesirini kullanın.

Dilerseniz, konutta tarçınlı Türk kahvesi yapabilirsiniz. Hem tadı hem kokusu memnunluk veriyoruz. Biz, “Yüksek Topuklar” grubu olarak, sizlere birbirinden hoş haberler hazırlamak için ağır bir formda çalışıyoruz. Akşamüzeri mola verdiğimizde tarçınlı Türk kahvesi içiyoruz ve sahiden çok memnun oluyoruz.

Yüksek Topuklar’ın sana bir önerisi var: