Saç Uzamasını Hızlandırmak İçin Kullanabileceğiniz Doğal Tahliller


Saçları doğal olarak süratli uzatmak asla kolay bir muvaffakiyet değildir. Meskende saç büyümesini ve kalınlığını artırmak için birçok doğal teknik var. Saçları süratli uzatmak ve kalınlaştırmak için tesirli doğal teknikler…

1. Hindistan cevizi yağı​


Hindistan cevizi yağı en kolay ve en ucuz sistemdir. Yağı topikal olarak uygulamak, hasarlı saçları hakikaten koruyabilir ve büyüme için gerekli olan protein yahut amino asit kaybını azaltabilir. Hindistan cevizi yağı, sert kimyasallar içeren eserlerin yan tesirlerini muhtemelen bilakis çevirebilir. Saç derinize birkaç yemek kaşığı masaj yapın ve bir saat sonra yıkayın.

2. Bektaşi üzümü​


Amla olarak da bilinen bektaşi üzümü, Hindistan’da saç dökülmesi için yaygın bir deva. Görünüşe nazaran, foliküllerimizdeki dermal papilla hücrelerini uyararak saç büyümesini hızlandırıyor. Birebir vakitte saçımızın doğal büyüme döngüsünün faal büyüme basamağını da uzatır, bu da saçınızın hoşluk rutininizin temelini oluşturması gerektiği manasına gelir. Avuç içi ile uygulayın ve bir saat sonra yıkayarak saçınıza masaj yapın.

3. Yoğurt​


Yoğurttaki temel bileşen, büyümeyi artıran ve hasarı azaltabilen probiyotiklerdir. Her gün bir kase yoğurt yemek sağlıklı saçların gelişmesine yardımcı olabilir.

4. Soğan Suyu​


Bu, listemizdeki en tesirli bir deva. İçerdiği fitokimyasal bileşikler sayesinde sistemsiz alopesi areata’yı bile tedavi edebilir. Suyu çıkarmak için yarım soğanı süzün ve baş derisine uygulayın. Kokudan kurtulmak için bol ölçüde şampuanla büsbütün yıkayın. Bunu haftada iki sefer yapın.

Soğan Suyuyla Saç Uzatma

Ayy birinci pozisyon çok heycanlıyım hanımlar slm :KK52: Kızlar bu mevzuyu bi toparlayalım dedim :21: soğan suyuyla nasıl saç uzatıyoruz, nasıl uyguluyoruz paylaşalım:KK55: ben dün birinci uygulamamı yaptım soğanı soydum 4’e böldüm cezve gbi bi kabın içine koydum üstünü kapatacak kadar su koydum kaynayınca…
www.kadinlarkulubu.com

5. Yeşil çay​


Yüzlerden göz altı maskelerine, yeşil çay poşetleri onlarca yıldır doğal hoşluk kurtarıcısı olmuştur. Yeşil çay, ipeksi iplikler oluşturabilen antioksidanlar ve polifenollerle doludur. Bu biraz acı çaydaki biyoaktif bileşikler saç dökülmesini bile azaltabilir. Yararlarından yararlanmak için günde birkaç bardak içebilirsiniz.

6. Balık yağı​


Omega-3 yağ asitlerini stoklayın! Sıvı yahut kapsül halinde balık yağı tüketmek saç büyümesini destekleyebilir zira bu destekler DHA yahut dokosaheksaenoik asit ismi verilen kıymetli bir kaynak içerir. Saç derisindeki dermal papilla hücrelerini çoğaltır, bu da saç dökülmesini aksine çevirebilir ve ilgili meseleleri çözebilir.

7. Biberiye yağı​


Uçucu yağlar, saçlarını istediği üzere uzatmakta zahmet çekenler için yaygın bir tahlildir. Biberiye yağı, büyüyen ve androgenetik alopesi tedavisi için en değerli esansiyel yağlardan biridir. Cildinizi korumak için birkaç damla biberiye yağını taşıyıcı yağa karıştırın, durulamadan evvel saç derisine ve saça masaj yapın. Ana bileşen olarak biberiye yağı içeren şampuan ve saç kremlerini de satın alabilirsiniz.

8. Yumurta​


Yumurta sarısı maskesi, bir çok saç sıkıntısına yardımcı olabilir. Yumurtalar, saçları hem güzelleştiren hem de besleyen, onları mümkün olduğunca güçlü kılan yüksek ölçüde lesitin ve protein içerir. Yumurtalar ayrıyeten kepekten muzdarip insanlara yardımcı olabilecek yüksek kükürt içeriği içerir. Bu maskeyi yapmak için iki yumurtayı iki yemek kaşığı zeytinyağı ile birleştirin. Yapışkanlığı da azaltacak biçimde yarım bardak su ile seyreltin. Fırçalanmış kuru saça uygulayın ve şampuanlamadan evvel 30 dakika bekletin.