Alın kırışıklıkları neden olur nasıl tedavi edilir iple asma yolunu mucizevi tesir yaratıyor!

Alın kırışıklıkları neden olur? Alın kırışıklıkları nasıl tedavi edilir? Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hakan Yüzer mevzu ile ilgili bilgiler verdi.

Alın bölgesi yüzde bilhassa mimik hareketlerine nedeniyle en erken kırışan bölgelerden biridir. Alın kırışıklıkları insanın olduğundan daha yaşlı görünmesine neden oluyor.

KİŞİYİ OLDUĞUNDAN DAHA YORGUN GÖSTERİYOR

İlerleyen yaşla birlikte alın bölgesinde ince çizgiler, çukurlar formunda görülen kırışmalar son derece olağan durumlardır. Alın bölgesinde oluşan kırışıklıklar, kişiyi olduğundan daha yaşlı, daha yorgun ve daha kızgın göstermesi açısından estetik uygulamaları gerekli kılar. Alın estetiği süreçlerinde temel amaç, kırışıklıkların giderilmesi ve alın bölgesine genç,dinamik bir görünüm kazandırılarak yüz estetiğinde kusursuz bir görünüm elde etmektir. Bu hedefe pek çok farklı yolla ulaşabiliyoruz. Bicoronal kesilerin yahut endoskopik kesilerin yapıldığı alın estetiği süreçlerinde, saçlı deriden girilerek alın bölgesi gerilir ve oluşan gerilmeyle birlikte kırışıklıklar ortadan kalkar.

Alın kırışıklıkları nasıl tedavi edilir ?

Biocoronal kesilerin kullanıldığı süreçlerde;

Alnın tümü saçlı deriden girilerek üst yanlışsız kaldırılır.

Endoskopik kesileri uyguladığımız süreçlerde;

Saçlı bölgeden daha evvelce belirlenmiş muhakkak noktalardan girilerek, alnın belli yerlerden kaldırıldığı süreçlerdir. Endoskopik prosedürde, daha az kesi uygulanır.Alnı çok geniş olan ve meselelerin ilerlediği bireylerde, bicoronal kesiler uygulanır.
Güzelleşme müddeti 1-3 hafta içindedir.Kişi günlük hayatına kısa vakitte dönebileceği üzere, operasyondan sonra oluşan morluk, şişlik, kızarıklık üzere durumlar birkaç gün içinde resen yok olacaktır.

İPLE ASMA USULÜ

Bizim estetik süreçlerde sıkça kullandığımız PDO ipler, tıbbi olarak üretilen, kişinin metobolizmasına karışarak kaybolan husustan yapılır ve kişinin cildine gergin bir görünüm kazandırma emeli ile kullanılır.

Hyaluronik Asit Yüz Dolgusu

Hayvansal kaynaklı olmayan, deride doğal olarak bulunan hyaluronik asit tıbbi süreçlerden geçirilerek cilde uygulandığında, etrafındaki nemi emerek genişler ve cilde dolgunluk kazandırır. Bugün estetik süreçlerde sıkça ve inançla uyguladığımız hyaluronik asit, alın kırışıklıklarının giderilmesinde de başvurduğumuz bir tedavi biçimidir.