Aşk acısından kurtulmanın yolları neler sorunu kendinizde aramayın!

Alakalar her vakit masallardaki üzere memnun sonla bitmiyor. Bazen sevgilinizi çok sevseniz dahi ayrılmak durumunda kalabiliyorsunuz. Bu türlü durumlarda kendinizi yıpratmadan, yas sürecinizi güzelleşme süreci olarak kabul ederek atlatmaya çalışmalısınız. Aşk acısından kurtulmanızı sağlayacak teklifleri sıraladık!

“Keşke”leri hayatınızdan çıkarın

Sonu nasıl biterse bitsin; yaşadığın bağa hürmet duyman ve onu her haliyle kabullenmen epey değerli. Unutma ki ‘keşke’ler hiçbir şey değiştirmeyecek. Bilakis; seni yalnızca daha fazla üzecek. Hem onu, hem kendini; hem de münasebetinizi affet ve kabullen.

Sorunu kendinizde aramayın

Sorunu kendinde aramayın. Suçluluk psikolojisiyle, sorunu kendimizde arayıp, karşı tarafı hatasız görmek isteriz. Bu da ona geri dönüşümüzü kolaylaştırmak için kendimizi kandırmamızdan öteki bir şey değildir.

Ondan evvelki hayatını hatırla

Ondan evvel yaşadığın hayatı hatırla. Ondan evvel de vardın ve ondan sonra da olacaksın. O da hayatının bir devrinde sana eşlik etmiş biri olarak kalacak. 

Kendini ebediyen sev

En çok kendini sev. Ayrılmayı ya da bağ kararını kendin için iste. Bağlantı kadar; ayrılık da sana bir şey katacak. Bu süreci yeterli kıymetlendirerek kendine yeni yetenek ve hobiler kat. Kafanı meşgul tutmak sana çok âlâ gelecek.