Ayaktaki meyyit deriler nasıl temizlenir ayak banyosu meyyit deriden kurtarıyor!

Ayaklarımız bütün tartımızı ve yorgunluğumuzu üstlendiği için bakıma muhtaçlığı olan bir organ. Kışın düşük nem ve soğuk havadan, yazın ise daima suya maruz kalmaktan ayaklarda egzama, sedef hastalığı üzere birçok sorun meydana gelebiliyor. Şayet ayaklarınıza kimyasal unsurlardan uzak, doğal yollarla bir bakım uygulamak istiyorsanız hakikat yerdesiniz. Ayaklardaki meyyit derilerden kurtulmanızı sağlayacak en tesirli teklifleri içeriğimizde bulabilirsiniz.

Ayaklarınızı nemlendirin

Ayak bakımında bilhassa ayaklar için yapılmış nemlendirici bir eseri kullanmak ve ayaklarınıza kaybettiği nemi kazandırmak; kuru cilt ve çatlamaların önüne geçmenizde size yardımcı olacak. 

Ayak banyosu

Bir küvete yahut kovaya ılık su doldurun ve birkaç damla nemlendirici yağ ekleyin. Bu mevzuda argan yağı ile formüle edilmiş bir banyo yağını kullanabilirsiniz. Uygulayacağınız bu sistem, ayaklarınızı hem nemlendirecek hem de günün yoğunluğunu azaltacak.

Peeling

Yüzünüzdeki ve bedeninizdeki meyyit cilt hücrelerini çıkarmak için peeling yaptığınız üzere, ayaklarınıza da peeling uygulayın. Seçtiğiniz bir eseri, meyyit cildi nazikçe çıkarmak ve yumuşak cildi ortaya çıkarmak için topuklarınıza, ayak parmaklarınıza ve ayaklarınızın yanlarına uygulayın.

Ayakkabı seçimi

Yürürken ve koşarken tabanda ve topuklarda sürtünme, kuruluğun artmasına neden olabilir. Meyyit cildin oluşmasını önlemek için her vakit nemi emen çoraplarla birlikte uygun ayakkabı giydiğinizden emin olun.