Beden peelingi nasıl yapılır hem pratik hem ekonomik!

Medikal Estetik  Hekimi Dr. Meltem  Ayran evde basitçe hazırlanabilecek ve ekonomik olan Hindistancevizi yağı peelingini sizler için anlatıyor. Pürüzsüz ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmayı kim istemez ki ? Sağlıklı bir cilde giden yolda ona uygulanacak gerçek bakımdan geçiyor.Vücuda uygulanan peeling meyyit hücrelerden arınmaya,vücudun nem istikrarını muhafazaya ve derinin yenilenmesine ayrıyeten tazelenmesine yardımcı olur.Bu nedenle beden bakımı için peeling kesinlikle yapılması gereken bir uygulamadır.

Beden bakımınızı ihmal ettiyseniz üzülmeyin

Beden bakımınızı ihmal ettiyseniz üzülmeyin ! Zira meskende hazırlayabileceğiniz doğal peelingler de var.Bunlardan en tesirlisi ise Hindistancevizi yağı ile hazırlanan beden peelingidir.Yalnız bu peelingi hazırlarken dikkat etmeniz gereken en değerli nokta Hindistancevizi yağının Soğukpress(raw cold pressed) ve organik olmasıdır. Meskende hazırlayabileceğiniz bu peeling size hem kolaylık sağlayacak hemde hayli ucuza gelecek. Hindistanceviziyağı peeling haftalık ya da aylık bakım rutininize ekleyebileceğimiz beden peelingidir.

Materyaller;

⁃ 1/4 bardak Hindistanceviziyağı
⁃ 1/2 bardak esmer şeker
⁃ 1 limon ya da birkaç damla organik limon yağı

Hazırlanışı;

Tüm malzemeyi bir kabın içerisinde hepsini karıştırıyoruz, şayet peelinginizin kıvamı biraz daha sulu olsun isterseniz limon suyunu ona nazaran ayarlayabilirsiniz.

Uygulanışı;

Peelingi bedenimizde dairesel hareketler çizerek ve hafif baskı yaparak uyguluyoruz, unutmayalım her türlü masaj hareketi el ve ayaklarımızdan kalbe hakikat olmalıdır. Kendimize bakım yaparken kullandığımız gereçlerin doğal olması çok değerli, zira cildimize uyguladığımız her şey edilir ve systemic sirkülasyona katılır. Şayet içinde toksik gereçler varsa depolanıp, organ işlevlerini bozarak yaşlanmamızı da hızlandırmış olur. Bu anti-aging bakımı hem cildimizi yeniler hem de üzerimizde şahane bir koku bırakır. Ruhumuzun mabedi, vücudumuza düzgün bakalım.