Besin unsurlarını yüzünüze sürmeyin

Yaz aylarında sıcaklar nedeniyle oluşan cilt meselelerinin yanı sıra sert soğukların başladığı bu günlerde de birçok kişi cilt kuruluğu başta olmak üzere cilt meselelerinden yakınırken, kış aylarında cildin daha çabuk kuruduğunu söyleyen hoşluk uzmanı Ayşe Işık, sağlıklı bir cilt için ayda bir sefer cilt bakımı yapılması gerektiğini söyledi.

Kış aylarında cildinizi nemlendirin

İnsanların daha ekonomik olsun diye konutta bir ekip uygulamalar yaptığını tabir eden Işık, “Limon, karbonat ve pirinç unu üzere şeyleri yüzlerine sürmesinler. Bilhassa asitli olan eserler ciltte lekelere neden olabilir. Bunun yerine gerçek gül suyu ile yüzlerine bakım yapabilirler” dedi.

Kuru soğuklarda cildin en büyük düşmanının kuruluk olduğunu söz eden Işık, “Kış aylarında cildimiz kendini koruyabilmek için daha çok direnç gösterdiği için kırışıklık da artar. Bunlara karşı küçük tedbirler alabiliriz. Güneş hami krem ve çok değerli olmasına gerek olmayan nemlendirici kremlerle bakım yapılabilir” diye konuştu.

Konutta kullanılan lambalar ve telefon ışıklarının da UV tesiri yaptığını söz eden Işık, “Bunlara karşı da kendimizi korumalıyız. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere güneş gözetici kullanmalıyız” dedi.