Bikini bölgesi tüylerinden nasıl kurtuluruz tıraş etmek en kolayı!

Tüylerin bedenimizde olması olağandır ve birçok faydası bulunur. Kasık tüyleri de bakteriler ve virüs üzere patojenleri savuşturur ve cinsel ilgi sırasında cildin sürtünmeye karşı bir kalkanıdır. Lakin tüylerin ter ve makûs koku oluşumuna yol açtığını düşünerek yahut görsel açıdan beğenmediğiniz için tüylerinizi almak istiyor olabilirsiniz. Bu basamakta hassas cildinizin tahriş olmaması için dikkat etmeniz gereken konular var. İşte bikini bölgesini tıraş ederken dikkat edilmesi gerekenler…

Duşta uygulayın

Kasık bölgesini tıraş ederken cildiniz asla kuru iken olmamalı. Sıcak duş, cildi tıraş için hazırlar, kasık bölgesinin tıraş edilmesi duş rutininizdeki son adım olmalıdır. Bölgeyi temizlerken yumuşak bir pamuklu yıkama bezi yahut lif kullanabilirsiniz. Bu, tıraştan evvel cildin nazikçe hazırlanmasına ve hatta oluşabilecek erken batık tüylerin yerinden çıkmasına yardımcı olur.

Ayağınızı destekleyin

Uzmanlar, tıraş olduğunuz bölgeye daha yeterli erişebilmek ve sonuç alabilmek için ayağınızı desteklemek ismine küvetinizin çıkıntısını kullanmanızı öneriyor.

Tıraş

Tıraş olurken, sürekli kılların uzama tarafında çalışın. Köklere karşı gitmek kızarıklık, tahriş ve batık tüylere yol açar. Ayrıyeten jiletin pürüzsüzce kaymasına yardımcı olmak için bir tıraş kremi de kullanabilirsiniz.

Uzmanlar, tahriş yahut bakterilerin enfeksiyona neden olmasını önlemek için tıraş bıçağınızı sistemli olarak değiştirmenin kıymetini vurgulamaktadır. Tıraş bıçağının değişim sıklığı, tıraş sıklığı ve saçın iri olması ile belirlenir. Uzmanlar, tıraşın tipik olarak bir yahut iki gün sürdüğünü ve her iki ila üç günde bir bakım gerektirdiğini söylüyor.

Nemlendirici uygulamak önemli!

Batık tüyleri ve tahrişi önlemek için ağır nemlendiricili ve parfümsüz kremlerden yararlanın.