Boyun kırışıklıkları nasıl azaltılır ağır kolyeler takmayın!

Boynumuz bedenimizde yaşlanma belirtilerini en süratli gösteren yerdir. Boyun bölgesinde yağ hücrelerinin öteki bölgelere oranla az olması, cildin ince olması bunun nedenlerindendir. Birçok bayan boynundaki çizgiler ve kırışıklık görünümü için tahlil yolları arıyor. Elmaelma.com olarak boynunuzun daha genç gözükmesini sağlayacak teklifleri haberimizde bir ortaya getirdik…

Ağır kolyeler kullanmayın

Ağır kolyeler yahut takılar boynunuzdaki nazik cildi gerilmesine yol açar. Bu ve bunun üzere takıları yalnızca özel günlerde takmak boynunuz için daha âlâ olacaktır.

Sistemli olarak nemlendirin

Boyun bölgesini kesinlikle sistemli olarak nemlendirin. Üstelik bunun için özel bir losyon kullanmanıza da gerek yok, zira olağan yüz kreminiz boynunuz için de âlâ olacaktır. Yalnızca boynunuza nasıl uyguladığınıza dikkat edin. Parmaklarınızı yavaşça üst gerçek hareket ettirerek sarkmaları önleyebilirsiniz.

Duruşa dikkat!

Her şeyden evvel, makûs bir duruş baş ağrısı ve boyun ağrısının nedeni olabilir. İkinci seçenek ise daima bükülme nedeniyle kırışıklıklar ortaya çıkabilir. Hoş bir cilt ve güzel bir duruş için cep telefonu kullanımını azaltmaya çalışın. Birçok insan bir şey okurken yahut izlerken göz düzeyini daha düşük fiyat ve bu da kırışıklıkların görünümünü çoğaltır.

Çok parfüm kullanımından kaçının

Parfümler , cildinizi kurutan ve daha az elastik hale getiren alkol ve farklı aromatizatörler içerir. Gün boyunca parfümünüzü yenilemeye alışkınsanız, yalnızca bileklere uygulamanız boynunuz için daha uygun olacaktır.

C vitamininden varlıklı beslenin

C vitamini cildi elastik yapan kollajen üretimini arttırır. Bu nedenle beslenmenize daha fazla narenciye, domates ve çilek eklemeyi unutmayın. Omega-3 ve omega-6 yağ asitleri açısından güçlü besinler yemeyi tercih edin. Zeytinyağı, yağlı balık, fındık ve avokado üzere besinler cildi içeriden beslemeye yardımcı olurlar.