Burun etrafında çıkan sivilceler neden olur nasıl tedavi edilir?

Burun etrafında çıkan sivilceler neyin habercisi? Burun kenarındaki sivilcelerden nasıl kurtulabiliriz? Öncelikle burun kenarında çıkan sivilcilerin nedeni yanlış kozmetik uygulamalardan olabilir. Yaygın nedeni kozmetik kusurlar olmakla birlikte burun bölgesinin ‘kalp’le temaslı olduğu unutulmamalı. O denli ki burun etrafında çıkan sivilcelerin nedeni yüksek tansiyon olabilir. Burun etrafında sivilce çıkanlar güç içecekleriden, çok şeker ve tuzdan uzak durmalı. Meyve ve zerzevat yüklü beslenme sorunun giderilmesine yardımcı olabilir. 

BURUN ETRAFI İÇİN VEFAT ÜÇGENİ DENİLİYOR

Burun etrafı tabipler için değerli. Hatta o denli ki bu bölgeyi ‘ölüm üçgeni’ olarak tanımlıyorlar. Nedeni ise bu bölgede kan damarlarının toplar damarlarla birleşmesi. Bu bölgedeki bir enfeksiyon şiddetli baş ağrısı, görme kaybı, felç hatta vefatla sonuçlanabiliyor. Bu makus tablolarla karşılaşmamak için yapılması gereken birinci şey burun etrafında çıkan sivilceleri sıkmamaktan geçiyor. Sıktığınız her sivilcedeki bakteri kan sirkülasyonuna karışabilir ve telafisi güç hastalıklara neden olabilir. 

BURUN ETRAFINDA ÇIKAN SİVİLCİLER NASIL GİDERİLİR?

Burun çevresinizde sık sık acılı, ağrılı sivilce çıkıyorsa bu sorunu kendi başınıza konutta çözmeye çalışmayın. Öncelikle bir dermatologdan yardım alın. Lakin bu bölgede ortada bir çıkan acısız sivilcilerden kurtulmak istiyorsanız birinci iş sakın sivilceleri sıkmayın ve ellerinizi o bölgöden uzak tutun. Bu bölgelerde kullanabileceğiniz sivilce söndürücü  kozmetik eserleri kullanabilirsiniz. Ayrıyeten uygulayabileceğiniz doğal bir kaç yol da var. 

Örneğin, çay ağacı yağı bu bölge için yaygın kullanılan bir eserdir. Sivilceli bölgeye birkaç damla sürmeniz kâfi, 10 dakika bekleyin daha sonra su ile yıkayabilirsiniz.

Limon suyu da öbür doğal bir tahlil yolu. Taze yeni kesilmiş bir limonunun suyunu sivilceli bölgeye sürüp 10-15 dakika bekleyin ve daha sonra su ile durulayın. 

Bir kesim buzun ülkü bir sivilce söndürücü olduğunu biliyor muydunuz? Bir kalıp buzu pak bir bez kesiminin içine koyup 20 dakika kadar sivilceli bölgeye dokunarak sıkıntılarınızı aşabilirsiniz.