Cildi pürüzsüzleştiren maskeler neler kivi ve avokadolu maskeyi deneyin!

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak çabucak her bayanın hayali. Cildimizdeki akneler, sivilceler, kırışıklıklar sağlıklı bir cilde sahip olmayı engelleyen faktörlerden. Bu sıkıntıları doğal meyvelerden hazırlayacağınız cilt maskeleriyle anında giderebilirsiniz. İşte cildinizi pürüzsüzleştirecek maske tanımları…

Üzüm ve elmalı yüz maskesi

Elma cildi sağlıklı tutmak için değerli bir faktör olan bakır içerir. Bakır cildinizin rengini belirleyen bileşen olan melanin üretiminde yardımcı olur ve tıpkı vakitte ziyanlı UV ışınlarından da korur. Üzüm ise cilt renginin tonuna tesir eder ve cildi sıkılaştırmayı sağlayan C vitamini bakımından zengindir. Kırmızı kan hücrelerini güçlendirirler ve cildinizin esnek kalmasını sağlar.

Gereçler: Yarım elma, 10 adet üzüm

Yapılışı:

Elma ve üzümleri düzgünce ezin ve macun haline gelene kadar karıştırın. Pak cilde uygulayın ve 30 dakika bekletin. Yüzünüzü yıkayıp kurulayın.

Kivi ve avokadolu yüz maskesi

Kivi, avokado üzere, C vitamini ve E vitamini kaynağıdır. Ayrıyeten içeriğindeki antioksidanlarla deriyi güçlendirir ve canlandırır. Cilt hücrelerini nemlendirir ve tekrar canlandırır, böylelikle cildin esnekliğini geliştirir. Cildin gençleşmesine, sağlıklı ve ışıltılı hale gelmesine yardımcı olur. Tanımını vereceğimiz maskeyi haftada 1 sefer uygulayabilirsiniz.

Materyaller: 1 avokado, 1 kivi ve 1 çay kaşığı bal

Yapılışı:

Avokado ve kivinin iç kısmını bir kabın içine boşaltarak yeterlice ezin ve kremsi bir yapıya kavuşana kadar karıştırın. Bal ekleyin ve tekrardan uygunca karıştırın. Elde edeceğiniz maskeyi yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 30 dakika bekletin. Su ile durulayın ve yüzünüzü kurulayın.

Çilek ve çikolatalı yüz maskesi

Çilek, cildin gereksinimi olan gerekli vitamin ve mineraller tarafından zenginleştirilmiş bir meyvedir. Erken yaşlanmayı önleyen C vitamini, içinde bulunan ellagik asit sayesinde cildin hafifletilmesine, ferahlamasına yardımcı olurlar. Bu birebir vakitte cilt lekelerini de azaltıcı bir tesire sahiptir.

Materyaller: 4 adet çilek, 1 yemek kaşığı kakao tozu, 1 çay kaşığı bal

Yapılışı:

Çilekleri düzgünce ezerek karıştırın. Kakao ve bal ekleyerek karıştırmaya devam edin. Oluşan bu maskeyi yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. Ilık su ile yüzünüzü yıkayın ve kurulayın.

Muz ve zerdeçallı yüz maskesi

Sivilcelerinizi yok etmek ve cildinizi pürüzsüzleştirmek için gereksiniminiz olan her şey tek bir maskede birleşti. Muz cildinizin nemlendirilmesine katkı sağlayacak, zerdeçal ise ciltte oluşan iltihabı yok edecek. Son olarak maskedeki karbonat ise meyyit derinin atılmasını sağlayacak.

Materyaller: 1 adet ezilmiş muz, 1 tatlı kaşığı zerdeçal, 1 çay kaşığı karbonat

Yapılışı:

Tüm materyalleri bir kabın içinde yeterlice karıştırın. Oluşan maskeyi yüzünüze sürü ve 10 dakika bekletin.

Şeftalili yüz maskesi

Vitamin bakımından epeyce güçlü bir yapıya sahip olan şeftali cildi besler, cilt tonunu istikrarlar ve kırışık oluşumunu mahzurlar.

Materyaller: 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 adet şeftali

Yapılışı:

Şeftaliyi güzelce ezin ve püre haline getirin. Akabinde zeytinyağını da ekleyerek uygunca karıştırın. Maskeyi yüzünüze uygulayarak 10 dakika boyunca bekletin. Akabinde ılık su ile yıkayın ve kurulayın.

Rastgele bir hassasiyetiniz yahut alerjiniz varsa bu tanımları uygulamadan evvel bir dermatologa müracaatınızda yarar var.