Cildi yenileyen maskeler neler salatalık maskesi etkili!

Yazın uygundan güzele kendini gösterdiği şu günlerde cildinizi, kış mevsiminin yorgunluğundan arındırmak istiyorsanız haberimiz size nazaran. Karantina günlerinde kendimizi geliştirmeye ve ferdî bakıma daha çok yöneldiğimiz bir gerçek. Cilt bakımı yaparken birçok insan kimyasal eserler kullanmaktan çekiniyor. İçerisinde katkı hususları, esirgeyici bulunmayan doğal eserler tercih sebebi oluyor. Elmaelma.com olarak cildi anında yenileyen 3 doğal tanımı sizin için hazırladık!

Salatalık maskesi 

1 salatalık, 2 yemek kaşığı organik hindistancevizi yağı ve ½ çay kaşığı havuç tohumu yağını kremsi bir yapı alana kadar karıştırın. Yüz, boyun ve göz bölgesine yüz fırçası yahut parmak uçlarınızla maskeyi uygulayın. Ilık su ile yıkamadan evvel maskeyi 10-15 dakika kadar cildinizde bekletin. Akabinde nemlendirici yahut serum kullan ve cildinizi nemlendirin.

Adaçaylı yüz buharı

Derin bir tencereye gereksiniminiz kadar su koyun ve suyu kaynatın. Bir avuç adaçayı yaprağı, 1 damla sığla esansiyel yağını suyun içerisine ekleyin ve karıştırın. Karışımı ısıya sağlam bir kaseye aktarın ve düz bir tezgah üzerine yerleştirin. Hemen yüzünüzün, omuzlarınızın ve kasenizin üzerine bir havlu asarak yüzünüzü uzaktan buhara maruz bırakın. 5-10 dakika buharın tadını çıkarın.

Salatalık scrubı 

Gereçler: 2 yemek kaşığı sade, şekersiz yoğurt, 2 yemek kaşığı püre haline getirilmiş salatalık, 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi, 1 çay kaşığı doğranmış adaçayı. Tüm materyalleri birleştirin ve birkaç dakika boyunca dairesel hareketlerle pak cilde nazikçe masaj yapın. Ilık bir havluyla yavaşça yüzünüzden temizleyin.