Cildin sıkılaşması için ne yapılmalı soda cildi güzelleştiriyor!

Cildimiz 30’lu yaşlardan itibaren kolajen ölçüsünün azalmasıyla yaşlılık belirtilerini göstermeye başlar. Daha fazla kırışıklık, mor halkalar, derin çizgiler görmeye başlarız. Lakin cilt sıhhatinizi korumak biraz da kendi elinizde. İstediğiniz şey dipdiri ve sıkı bir cilt ise o halde yazımızın devamına buyurun. İşte sıkı bir cilde sahip olmanın sırları!

Cildinize masaj yapın

Cildinize masaj uygulayarak kan akışını arttırabilir ve cildi yaşlanmaya karşı reaksiyon uyandırmaya yardımcı olabilirsiniz. Bir ölçü cilt sıkılaştırıcı krem ile cildinize kesinlikle aşağıdan üst olacak formda masaj yapın. Bu süreç kremin tesirlerini arttırırken cildinizin de sıkılaşmasını sağlar.

Pürüzsüz bir cilt için bol su

Su tüketmek cilt sıhhati için asla es geçilmemesi gereken bir nokta. Cildinizin pürüzsüzlüğünü korumak için bol su tüketmeniz gerekir. Su cildinizi güzelleştirir ve sıhhatini korur.

Tertipli idman yapın

Cildinizi sıkılaştırmanın en kıymetli yollarından biri de spor yapmaktan geçiyor. Beden yükünüz koruyup, sağlıklı beslenerek tertipli olarak antrenman yaptığınızda tüm bedeniniz sıkılaşmaya başlar.

Sıkılaştırıcı kremler

Cildiniz sağlıklı, sıkı ve genç görünmesi için kolojenlere muhtaçlığı vardır. Kolojen birebir vakit da dokuların elastikiyetini muhafazalarına yardımcı olur. Bu nedenle kolojen üretimini arttıracak kremler ve sıkılaştırıcı özelliğe sahip yağlar kullanabilirsiniz. Bilhassa üzüm çekirdeği yağı cildi sıkılaştırıcı özelliğinden ötürü cildin toparlanmasına yardımcı olur.

Gül suyu ve sodanın gücüne inanın

Gül suyu ve soda cildinizi sıkılaştırmanız için tesirli ve doğal eserlerdir. Gül suyu ile her gün cildinize tonik uygulayabilir yahut soda ile yıkayabilir ya da cildinizi temizleyebilirsiniz.