Diz Kararmaları Beyazlatma Yolları


Dizlerin yoğunlaşması, hepimizin karşılaştığı en yaygın meselelerden biridir. Meyyit cilt hücreleri, sebum, kir, vakitle cildimizde birikmeye devam eder ve düzgün bir formda temizlenmezse yahut pul pul dökülmezse, çıkarılması hakikaten sıkıntı olan bu koyu lekeler birikirler. Ayrıyeten çok güneşe maruz kalma, sürtünme ve öbür cilt şartları dizlerde koyu ciltlere neden olabilir.

Diz kararmalarını beyazlatmanın farklı yolları vardır. Burada size dizlerinizi beyazlatmanıza yardımcı olacak bir rehber hazırladık.

Adım 1 – Yulaf Ezmesi Bal Peeling​

Dizlerinizde biriken tüm meyyit deri katmanlarından kurtulmak için bölgeyi peeling yapmak değerlidir. Bu peelingi yapmak için yulaf ezmesi ve bal kullanmalısınız. Bu iki malzemeyi yeterlice karıştırın ve dizlerinize uygulayın. Bir kaç dakika bekleyin ve nazikçe masaj yapın. En son soğuk su ile durulama yapabilirsiniz.

Adım 2 – Hindistan Cevizi Yağı ile Masaj Yapın​

Hindistan cevizi yağı, yoğunlaşmış ciltteki lekeleri çıkarmak için epeyce yararlı olduğuna inanılan yağ asitleri ve E vitamini içerir. Dizlerinizi yıkadıktan sonra avucunuza biraz hindistancevizi yağı alın ve 2-3 dakika yavaşça masaj yapın. Yağın cilde emildiğinden emin olun.

Adım 3 – Zerdeçal​


Zerdeçal, meyyit deri hücrelerinin temizlenmesinde yardımcı olabilir.

Gereçler;

  • Zerdeçal
  • Süt
  • Bal

Uygulanışı:

Gereçleri karıştırarak macun kıvamı elde edin. Bu macunu dizinize uygulayın ve doğal olarak kuruyana kadar birkaç dakika bekletin. Ilık suyla yıkayın.

Diz Kararmaları Beyazlatma Rehberi Notları:​

  • Cildinizi kurutabileceğinden, tedaviyi uyguladıktan sonra dizlerinize uygun bir nemlendirici sürdüğünüzden emin olun.
  • Güneşe maruz kalma, dizlerdeki koyu cildin gerisindeki en yaygın nedenlerden biridir. Hiperpigmentasyonu önlemek için dizlerinizi güneşin ziyanlı ışınlarına maruz bırakırken sürekli güneş kremi kullanın.
  • Bu konut ilaçları büsbütün doğal olsa da, rastgele bir alerjiden kaçınmak için bir alerji testi yapmanızı öneririz.