Diz ve dirseklerdeki kararmalar nasıl geçer limon sürmeyi deneyin!

Diz ve dirsek bölgeleri bedenimizin öbür bölgelerine oranla daha çok kararmaktadır. Zira bu bölgelerde daha fazla yağ bezesi bulunmaktadır. Bir müddet sonra kişiyi rahatsız etmeye başlayan bu manzara ,zaman içerisinde kişinin kendisine olan özgüveninin de kayıp olmasına neden olmaktadır. Pekala bu kararmalar için neler yapılabilir? Diz ve dirsek kararmalarını engellemenin doğal yolları nelerdir? İşte yapmanız gereken doğal yolları sizler için araştırdık. 

ZERDEÇAL

Zerdeçal rastgele bir yan tesir yaratmadan diz ve dirseğinizdeki kiri ve meyyit derileri temizlemek için birebirdir. Ciltteki kararmaya sebep olan melanin pigmentini düzenler ve tenin rengini korur.  Zerdeçal tozunu 1 çay kaşığı süt ile karıştırın. Beş dakika boyunca dirsek ve dizlerinize masaj yapın ve kurumaya bırakın, büsbütün kuruduktan sonra sıcak su ile masaj yapılan bölgeyi durulayın. Daha tesirli bir sonuç için karışımın içine biraz bal ekleyebilirsiniz.

YOĞURT

Laktik asit içeren yoğurt cilt rengini açmak için epey yararlıdır. Tıpkı vakitte cildi temizler ve nemlendirir. Pürüzsüz bir macun elde etmek için 1 çay kaşığı beyaz sirke ile sade yoğurdu karışım haline getirin. Etkilenen bölgelere bu karışımı uygulayın ve bekletin. Akabinde ılık su ile durulayın ve nemlendirici uygulayın. 

LİMON 

Limon doğal renk açıcı özelliğinin yanı sıra peeling özelliğine de sahiptir. İçerdiği yüksek C vitamini sayesinde meyyit hücreleri yenileme ve cilt tonunu açma özelliği taşımaktadır. Birebir zamanda limon sağlıklı cilt hücrelerinin yenilenmesini de sağlamaktadır.