Doğal hoşluk sırları neler makyajı abartmayın!

Cilde uygulanan ağır makyajlarla elde edilen hoşluk, yerini daha sade bir doğal hoşluk anlayışına bıraktı. Bakımlı ancak doğal olmanın aslında pek çok yolu bulunuyor. Doğal hoşluğun en değerli ögesi olağan ki düzgün beslenmek ve kendini beğenmek. İşte sizin için hazırladığımız doğal hoşluk sırları!

Hoş sağlıklı saçlar

Saçlar, hoşluk deyince akla gelen birinci ögelerden. Ayrıyeten saçlarınız dikkat çekmek için her vakit harika bir yol sunar. Siz ne kadar sağlıklı ve keyifli olursanız saçlarınız o kadar hoş görünür. Daha sağlıklı saçlar için saçlarınızı yakan; fön, maşa üzere süreçlerden evvel kesinlikle hami sprey sürün.

Makyajı abartmayın

Hoş görünmek için abartılı makyaja gereksiniminiz yok! Renkli bir nemlendirici, hafif bir rimel, şeffaf ya da pembe tonlarında bir ruj, krem bir allık ile yüzünüze kolay bir halde renk verebilirsiniz.

Cildinizi temizleyin

Akneler, lekeler ve sivilceleriniz için biberiye yağı üzere doğal eserler kullanabilirsiniz. Daha çok zerzevat ve meyve tüketin. D ve C vitamini depolayın. Sıcak sudan sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın ve alkol içermeyen bir temizleyici kullanın. Güneş gözetici kullanmayı da ihmal etmeyin.

Hoş olduğunuza inanın

Diğerlerinin dış görünüşünüzle ilgili fikirlerini umursamayın. Kendine güvenen bir bayandan daha doğal ve daha hoş ne olabilir ki?

Sıhhatinize itina gösterin

Doğal bir hoş olmanızdaki en büyük temel budur. Bu yalnızca yoğurt ve müsli yemek manasına gelmez. Birebir vakitte istikrarlı de beslenmelisiniz. Dans edin, arkadaşlarınızla yürüyüşlere başlayın.

Gereğince uyuyun

Uyku! Uyumak şahane lakin gereğince uyumuyoruz. Uzmanlar 9 saat uykunun ülkü mühlet olduğunu belirtiyor. Kesinlikle yatmadan 2 saat evvel yemek yemeyi bırakın. Huzursuz bir gece geçirmek istemiyorsanız kafein de tüketmeyin.