Dudakları dolgunlaştırmanın doğal yolları neler hafif tonlarda ruj sürün!

Dolgun dudaklar, son periyotta hoşluğun en kıymetli ögelerinden biri haline geldi. Lakin ne yazık ki her bayan dolgun dudaklara sahip olamıyor. Dudakları dolgunlaştırmak için dolgu, silikon üzere kimyasal hususları kullanmak yerine doğal teknikler tercih edebilirsiniz. Kullandığınız ruju değiştirmek bile dudağınızın istediğiniz üzere görünmesini sağlayacak. Dolgun dudaklar için uygulanması gereken tüyoları paylaştık!

Dudaklarınızdaki meyyit deriden kurtulun

Dudaklarınızı dolgunlaştırmak istiyorsanız öncelikle dudaklarınızdaki meyyit deriden arınmanız gerekiyor. Yumuşak kıllı bir fırça ile dudaklarınızı nemlendirerek fırçalayın. Diş macunu da ekleyerek yapabileceğiniz bu uygulamada dudaklarınızdaki meyyit deriyi pul pul dökecektir. Bu karışımı ufak daireler ile fırçalayıp cilt etrafındaki dudaklara da uygulamaya ihtimam gösterin. Diş fırçasını dudaklarınızda gezdirmeniz kan akışını da hızlandırarak dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dudak dolgunlaştırıcı rujlar 

Dudak dolgunlaştırıcı rujlar işinize yarayabilir. Ama bu üzere dolgunlaştırıcı rujlar oluşabilecek alerjik tepkileri unutmamak gerekiyor. Cildiniz ve dudaklarınız hassassa katiyetle dudak dolgunlaştırıcı rujlar önerilmez. Bu uygulamayı yaparken dudaklarınızda yanma tesiri hissedebilirsiniz ama çok kısa müddette dudaklarınız daha dolgun gözükecektir.

Dudaklarınızı ön plana çıkarın

Dudaklarınızın etrafına beyaz bir kalem ya da cildinizden daha açık tonda kapatıcıyı dudaklarınızın etrafına sürün. Dudaklarınıza parlatıcı ruj ile daha dolgun ve dikkat cazibeli gösterebilirsiniz.

Dudak kalemi kullanın

Rujunuzun rengine nazaran kullanacağınız dudak kalemini simetrik ve fazla abartmadan sürmeye itina gösterin. Dudak halini büsbütün değiştirmeye çalışmayın. Öteki bir kolay formül ise dudaklarınızı eksiksiz kapatıcı sürerek dudak kalemini uygulamanız. Bu sistemle dudak çizgilerinizi daha kolay takip edebilirsiniz.

Daha hafif tonlarda ruj sürün

Dolgun dudaklara sahip olmanın en uygun yollarından biri de gerçek ruj ve renk tonlarından geçer. Bilhassa koyu renkteki rujlar dudaklarınızın olduğundan daha küçük gözükmesine sebep olur. Açık tonlardaki rujlar ve parlatıcılar ise ışığın parlaklığı yansıttığından ötürü daha dolgun dudaklara sahip olmanızı sağlar.

Doğal yollu dudak dolgunlaştırıcılar

Doğal unsurlar kullanarak kendi dudak dolgunlaştırıcınızı yapabilirsiniz. Tarçın – vazelin yahut bal- vazelin karışımını dudaklarınızı uygulayıp 5 dakika beklettiğinizde dudaklarınızı dolgun bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Karanfil yağı kullanmak da dudakları dolgunlaştırmak için tesirli bir formüldür.

Dudaklarınızı gölge ekleyin

Gereksiniminiz olan tek şey kahverengi yumuşak bir göz kalemi. Kahverengi göz kalemin yalnızca dudağın alt kısmına uygulayarak dudaklarınızı gölgelendirebilirsiniz. Gölgelendirdiğiniz dudaklar daha dolgun gözükür. Kahverengi göz kalemini fazla abartmamaya itina gösterin.

Dolgun dudaklar için vazelin kullanın

Vazelin dolgun dudaklar için tesirli bir tahlildir. Dudaklarınızı nemlendirmenin yanı sıra dudaklarınıza parıltı ekleyerek daha dolgun gözükmesine sebep olur. Vazeline biraz tuz ekleyerek peeling yapabilirsiniz.