Dudaktaki meyyit deriler nasıl temizlenir kahve peelingini deneyin!

Soğuk havalar nedeniyle kuruyup çatlayan dudaklar meyyit derilerin oluşmasına sebep oluyor. Bu manzaradan kurtulmak ve dudakları temizlemek için kâfi ölçüde dudak peelingini dudaklarınıza uygulamanız gerekiyor. İşte dudaklarınızı meyyit derilerden arındırmanın en kolay ve tesirli yolu!

Kahve peelingi en pratik olanı!

Dudaklarınızı meyyit derilerden temizlemek için yapacağınız peelingi yumuşak hareketler ile dudağınıza uygulayın. En pratik dudak peelinglerinden bir adedini kahve peelingi oluşturuyor. İçerdiği kafeinin daha enerjik hissetmenize yardımcı olması üzere, peeling olarak kullanmanız; dudaklarınızı meyyit derilerden arındırarak ona da güç katacak. 

Daha canlı dudaklar

Kahvenin içinde bulunan kafein unsuru, cildi uyararak; kan deveranını hızlandırıyor. Böylelikle dudaklarınız meyyit derilerden arınarak, canlı bir hale kavuşacak.

Zeytinyağı ve Türk kahvesini karıştırarak yapın

Kahve peelingi için bir kaşık zeytinyağı ve Türk kahvesini karıştırın ve dudağınıza masaj yaparak uygulayın. Hindistan cevizi yağı ve kakao yağı içeren eserlerden ya da bu yağların kendilerinden dudaklarınızı nemlendirmek için yararlanabilirsiniz.