Fashion Days 1 Eylül’de başlıyor

2011 yılında Türk modasının ve tasarımcılarının ulusal ve memleketler arası alanda hak ettikleri pozisyona gelerek tanınması; moda kesiminde çalışan tüm paydaşların birlikteliğinin sağlanması maksadıyla kesime yeni bir soluk getirmek ismine kurulan Moda Dizayncılar Birlik ve Dayanışma Derneği – MTB bu yıl birinci defa düzenlediği Fashion Days ile gelecek vadeden moda dizayncılarını dalın deneyimli isimleriyle 1-2 Eylül 2020 tarihlerinde Kuruçeşme Oligark’ta bir ortaya getiriyor.

Seçkin davetliler için üst seviye önlemlerin alınacağı tertipte toplumsal uzaklığın korunması prensibine dayanılarak 4000 kişi kapasiteli yere sırf çok özel 300 konuk davet edildi. 1 Eylül Salı akşamı Barrus London defilesi ile başlayacak olan moda maratonu iki gün boyunca moda severlere görsel bir gösteri sunacak. İkinci gün karma defilelerin yer alacağı aktiflikte genç yetenekler koleksiyonlarını moda severlerle buluşturacak.

Yeni tasarımcılara takviye

Ünlü koreograf Ferhan Aral’ın katkıları ve sevilen sunucu Ümit Temurçin’in sunumu ile renklenecek olan Fashion Days defilelerine Meslek Eğitim Kurumları da saç ve makyaj sponsorluğuyla takviye verecek.

Moda dünyasında meslek yapmak isteyen yeni tasarımcıların en sağlam biçimde temsil edileceği adres olma yolunda birinci adımını atan Moda Dizayncılar Birlik ve Dayanışma Derneği İdare Konseyi Lideri ve derneğin kurucusu Dilek Düzgün Fashion Days ile ilgili olarak şunları kaydetti: ”MTB olarak tasarımcıların tasarım süreçlerinden, dalın gelişim ve muhtaçlık tahlillerine; tasarımcıların iş imkanlarının genişletilebilmesinden, iş kaidelerinin iyileştirilebilmesine kadar gerekli tüm tespitleri yaparak; üretim, markalaşma ve eser pazarlama üzere alanlarda dayanak sağlamak ismine çalışmalar yapmaktayız. Ayrıyeten, genç yeteneklerimizin yurt içi ve yurt dışı piyasasında yer edinebilmeleri ve ülkemizi milletlerarası alanda en âlâ formda temsil edebilmeleri için gerekli takviyesi sağlamaktayız. Bu yıl birincisini düzenlediğimiz MTB Fashion Days’in bu manada kesime kıymetli katkılar sunacağına inanıyorum. Yıllık olarak tasarladığımız Fashion Days’in yanı sıra ilerleyen devirlerde de sık sık genç tasarımcılarımızla çeşitli tertiplerde bir ortaya gelerek moda dünyasında sağlam adımlarla ilerlemesini sağlayacağız.”