Gaz meselesine ne âlâ gelir kısa bir yürüyüş yapın!

Tüketilen yemeklerin içeriği, süratli yemek yemek, hareketsiz bir ömür sürmek, yemek yerken ağzın çok açık kalmasına üzere faktörler gaz sancılarının temel sebepleridir. Şiddetli gaz sancılarına kadar yol açabilen gaz problemini gidermenin yolları mevcut. İşte gaz sancısını giderecek 4 ipucu…

Lifli besinler tüketin

Lifin beden için pek çok yararı vardır. Bilhassa sindirime yardımcı olması ve şişkinliği azaltması açısından hayli tercih ediliyor. Meyveler, sebzeler ve tam tahıllı besinler ile beslenerek bedeninizin kâfi ölçüde lif almasına yardımcı olabilirsiniz.

Gazlı içeceklerden uzak durun

Rastgele bir şey yediğinizde ya da içtiğinizde beden doğal olarak hava kabarcıkları üretir. Tüm bu gaz da bağırsaklarda hapsolduğunda ağır biçimde rahatsızlık verebilir. Bedende aşikâr ölçüde gaz olması yararlı olsa da asitli içecekler tüketmek ve sakız içmek gereğinden fazla gaz yutmanıza neden olabilir. Bu nedenle günlük olarak tükettiğiniz gazlı içecek ölçüsünü azaltın.

Su içmeyi ihmal etmeyin

Suyun, beden sıhhati için ehemmiyeti yadsınamayacak kadar büyüktür. Zira su yalnızca taze, esnek ve sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmakla kalmaz, tıpkı vakitte yiyeceklerin kolaylıkla sindirilmesine de yardımcı olur.

Kısa bir yürüyüş yapın

Yapacağınız kısa bir antrenman, sindiriminizi kolaylaştırmak için çok tesirli olabilir. Hareket ettiğinizde sindirim sisteminizdeki yiyeceklerin de rahat hareket etmesine katkıda bulunursunuz. Bu nedenle yürüyüşe çıkmak, şişkinlik ve gaz sorununuz için yeterli bir seçenektir.