Gerçek Robot Süpürge Nasıl Seçilir [Satın Alma Rehberi]


Bir robot süpürge almayı düşünüyorsanız, gösterişli olanlardan uzak durun. Aslında birçok o kadar havalı görünüyor ki birini seçmekte zorlanabilirsiniz. Âlâ bir robot elektrikli süpürge almak istiyorsanız gerekli olan teknik özelliklere de dikkat etmeniz gerekiyor. Paranızın karşılığını en güzel halde aldığınızdan emin olmak için göz önünde bulundurmanız gereken temel özelliklere daha yakından bakalım.

Emiş Gücü​

Bu size robot elektrikli süpürgenin ne kadar sıkı çalıştığını söyler. Bu emiş gücü PA ismi verilen bir şeyle ölçülür ve temel bir robot elektrikli süpürge 1.000 emiş gücüne sahiptir. Bu sert yerler için gereğince düzgün, lakin halı kaplı bir konut için daha yüksek emiş gücüne sahip bir model arayın.

Çalışma Müddeti ve Şarj Süresi​

Bu iki özellik, robot elektrikli süpürgenizin ne kadar verimli olduğunu belirler. En az 60 dakika çalışmasına müsaade verecek yüksek kapasiteli bir bataryaya sahip bir elektrikli süpürge aramanız gerekir. Üst seviye modeller 120-150 dakikalık bir özerkliğe sahiptir. Şarj mühleti de 50 dakika ile üç saat ortasında değişiyor. Daha kısa olması daha güzeldir, lakin bu hakikaten gereksinimlerinize bağlıdır.

İki odalı tek katlı bir daire için 60 dakika bile kâfi olabilir. Daha büyük bir konut için, iki saat kesintisiz çalışabilecek bir model seçin.

Bağlantı​

Robot elektrikli süpürgenizi uzaktan denetim etmek istiyorsanız bu çok kıymetlidir. Çağdaş elektrik süpürgelerinin birden fazla Wi-Fi’ye bağlanır ve Alexa yahut Google Assistant aracılığıyla sesli komutla çalışmaya gönderilebilir.

Tıpkı vakitte, birden fazla üreticinin paklık rutinini planlamanıza müsaade veren telefon uygulamaları vardır. Yeniden de tüm telefon uygulamaları sezgisel yahut kullanımı kolay değildir, bu nedenle uygulamanın App Store yahut Google Play’deki derecelendirmesine süratlice göz atmak isteyebilirsiniz.

Akıllı Haritalama​

Akıllı haritalama özelliği, bir elektrikli süpürgenin meskenin tertibini öğrenmesine ve ayrıyeten odalar ortasında ayrım yapmasına imkan tanır. Bu, robota tam olarak hangi odaları ne vakit temizlemesi gerektiğini söyleyen bir program ayarlayabileceğiniz için nitekim kullanışlıdır.

Gürültü seviyesi​

Dürüst olmak gerekirse, gürültü yapmayan bir robot elektrikli süpürge bulmak sıkıntı. Konutun etrafında çalışan bir süpürge sesi duymamak için çok ağır bir uyuyan olmanız gerekir. Bununla birlikte, bu sizin için bir sıkıntıysa, sessiz fonksiyonu yahut gece modu olan bir model arayın.

Evcil hayvan tüyü​

İnsanların bir robot elektrikli süpürge satın almak istemelerinin ana nedenlerinden biri, bu mevzudaki tüm evcil hayvan tüylerinden yahut insan saçından kurtulmaktır. Halılarda verimli çalışan, yüksek emiş gücüne sahip bir robot aramanız gerekir. Dikkate almanız gereken öbür bir şey de robotun kullandığı fırça çeşitleridir. Kauçuk fırçaların temizlenmesi kolaydır ve saçlar onlara dolanmaz.

Bununla birlikte, en güzel seçiminiz, fırçalara yapışmış tüyleri kendi kendine alabilen kendi kendini temizleme fonksiyonuna sahip bir robot elektrikli süpürgedir.