Göz biçimine nazaran makyaj nasıl uygulanır göz kapağınız düşükse ince eyeliner sürün!

Harika bir makyaj için gözlerimizin yapısıyla uyguladığımız makyajın uyumlu olması kaide. Her göz tipi farklı tonlarda ve yapıda makyaj gerektiriyor. Göz biçiminizle uyumlu makyaj nasıl yaparım diye düşünüyorsanız bu haber size yardımcı olacak. İşte göz biçimine uygun makyaj tüyoları!

Büyük gözler 

Büyük gözlere sahip olan bayanlar, göz pınarına koyu renk far sürmeli. Koyu tonlarda far paletlerinin tercih edilmesi büyük gözlere en çok yakışan makyaj eserlerindendir. Bu göz tipine eyeliner ve siyah göz kalemi çok yakışacaktır ve gözün daha olağan boyutta gözükmesini sağlayacaktır.

Badem gözler 

Badem göz formu bayanların sahip olmak istediği ve estetik ameliyatları göze aldığı en ülkü göz formlarından biridir. Göz kapağına kahverengi mat bir far sürdükten sonra göz kapağının dış köşesine daha koyu kahverengi far ile yapılan makyaj badem gözlerde olağanüstü bir görünüm oluşturur.

Aşağı çekik gözler 

Bu göz biçimine sahipseniz eyeliner yahut göz kalemiyle gözlerinizi üst çekebilirsiniz. Açık renk far tercih etmelisiniz. Farı kirpik tabanına sürmeniz sizde hoş bir manzara oluşturacaktır.

Küçük gözler 

Küçük göz formuna sahipseniz gözlerinizi daha derin gösterecek gölgeli makyajları tercih etmelisiniz. Böylelikle gözünüzün formunu çok hoş bir halde vurgulamış olursunuz. Gözünüzün üstüne ve alt kısmına siyah göz kalemi sürmeyi unutmayın.

Öne çıkık gözler

Parlak ve aydınlık far sürülmemesine dikkat edilmelidir. Onun yerine orta yahut koyu far seçmeniz gözlerinizi geriye itmeye yardımcı olacaktır. Gözünüzün altına koyu renkle kalın bir kalem çekmeniz hoş bir manzara oluşmasını sağlayacaktır.

Birbirinden uzak gözler

Koyu renk kalem ve far tercih etmelisiniz. Gözünüzün dış kısmına ise açık renkte bir far uygulayabilirsiniz. Böylelikle gözlerinizi birbirine daha yakınmış üzere gösterebilirsiniz.

Birbirine yakın gözler

Gözleri birbirine yakın olanlara göz pınarlarına açık renk far sürmeleri yahut aydınlatmaları tavsiye edilir. Gözünüzde koyu renk far tercih etmeniz gözlerinizi daha uzakta gösterecektir.

Göz kapağı düşük gözler 

Gözlerinizin düşük olması sizi yorgun, halsiz, uykusuz ve üzgün gösterebilir. Bu yüzden kaş altlarını çok fazla aydınlatmadan göz kenarlarına koyu far uygulayabilirsiniz. Gözün ucuyla ve kaş ortasında far uygulanmalıdır daha ileriye gidilmemelidir. İnce eyeliner sürmeniz de yarar sağlayacaktır.