Gözaltı ışık dolgusu nasıl uygulanır inançla kullanılan bir yöntemdir!

Gözaltı ışık dolgusu nedir? Gözaltı ışık dolgusu nasıl uygulanır? Gözaltı ışık dolgusuna dair merak ettiğiniz tüm bilgileri Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hakan Yüzer’den öğrendik. 

Yaşlanma belirtileri öncelikle göz etrafında kendini gösteriyor 

Yaşlanma belirtileri öncelikle göz çevresinde kendini göstermeye başlar. Göz çevresinde oluşan sıkıntıların başında; göz altında oluşan koyu renkli halkalar, torbalar, şişlik,  morluk ve çökme  ve kırışıklıklar meydana gelir.Göz çevresi hassas bir yapıya sahip olduğu için geçmişte bu bölgeye müdahaleler daha problemliydi.Ancak artık günümüzde gelişen teknoloji ile bu üzere zorluklar ortadan kalktı.Göz çevresi problemlerine ”Gözaltı Işık Dolgusu” itimatla kullanılan bir prosedürdür. Birçok kişinin şikayetçi olduğu göz altı torbalanması ve morluğunun nedenleri; alerjik tepkiler, alkollü içecekler, yatış durumu yahut uyku düzensizlikleridir. Alışılmış ki genetik faktörler de bu meselelerin esas nedenleri ortasındadır.Göz çevresi, her tarafa kolaylıkla gidebilen özel bir yağla donanımlıdır.. Yağ içeren bu bölge, septum ismi verilen doğal bir bariyer sayesinde pozisyonunu koruma eder.Septum, genetik faktörler ve yaşla yağ torbası tarafından ileri itilir. Yaşın ilerlemesi ile yüzün kemik yapısı inceldiğinden, kemik de doğal sürecinde geriye hareketle gösterir.Sonuçta, gözün altında bir boşluk, gölge meydana gelir. Boşluk milimetrik olsa bile, çok daha derin ve koyu algılanması içerideki gölgelerdir.Bu gölgelerde şahısları ister istemez rahatsız eder.

Göz etrafınızdaki problemlerden ”ışık dolgusu”  ile kurtulun! 

Göz çevresindeki bu meselelerden kurtulmak için ”Işık dolgusu” güzel bir seçenektir.Gözaltı ışık  dolgusu uygulaması sonrasında daha genç bir görünüm elde edilir.Uygulama, temel olarak çok az ölçüde, çok ince iğnelerle özel bir hyalüronik asit formülünün göz altına enjekte edilmesi formunda uygulanır.Gözaltı ışık dolgusunun içeriğinde; Hyalüronik asit, üç antioksidan, çinko, cildi yine yapılandıran sekiz amino asit, bakır, B6 vitamini ve ağrıyı önleyen lidokain mevcuttur.Vücudumuzda doğal olarak bulunan hyalüronik asit, derinin katmanlarında su tutarak cildin hidrasyonunu yani nemini düzgün bir seviyeye getirmeyi sağlar.Gözaltı ışık dolgusu  uygulanmadan evvel, süreç görecek bölgeye anestezik bir husus sürülür ve uygulanan jelin içinde de anestezik unsurlar vardır. Bu yüzden süreç sırasında ve sonrasında ağrı yaşanmaz.Göz altı ışık dolgusu, ilerleyen yaşla azalan hyalüronik asidi cilde geri verirken, uygulandığı bölgede aydınlık bir görünüm sağlar.Ve yeniden göz etrafı ışıltılı ve sade bir görünüm kazanır.

Rastgele bir sıhhat sorununa yol açmıyor

Gözaltı Işık dolgusu herhangi bir sıhhat sorununa yol açmaz ama tekrar de tedbir hedefli gebelik devrindeki bayanlara uygulanmamasında yarar vardır. Gözaltı ışık dolgusu erkekler tarafından da çokça tercih edilen bir uygulamadır. Bu süreç çoklukla ilerleyen yaşlarda tercih edilir, 18 yaşından küçüklere tavsiye edilmez.