Hoş bir cilt için neler yapılmalı güneş kreminiz eksik olmasın!

Yazın gelişiyle fiziğimize olduğu kadar cilt sıhhatine da itina göstermemiz gerekiyor. Bilhassa güneşin ağır tesiri altında kalan cildinizin bakımı bu periyot ekstra kıymetli. Cildinizin rutin bakımında kesinlikle dikkat edilmesi gereken ögeler var. En büyük hazinemiz olan cildimizin daha sağlıklı olması için yapılması gerekenleri içeriğimizde bulabilirsiniz…

Güneş kreminiz eksik olmasın

Havaların ısınmasıyla kendimizi güneşe daha fazla çıkıyoruz ve güneşin tesirlerine de daha fazla maruz kalıyoruz. Fakat cildimizi uzun müddet güneşe maruz bırakmak çok sağlıklı bir hareket değil. Bu nedenle dışarı çıkmadan öne güneş kremini tüm cildinize uygulamadan asla dışarı çıkmayın.

Uykusuz kalmayın 

Güzel bir cilt ve yüksek güç için yapmanız gereken uyku tertibinizi oluşturmak. Düzgün bir uyku hem fizikî hem de ruhsal birden fazla sorunuzu gidermenize yardımcı olacaktır. Fizikî olarak az ya da fazla uyumak sıhhat için çok yararlı değildir. Günde ortalama 8 saat uyku kafidir.

Tertipli halde temizleyin 

Cilt bakımımızın sonucunu görmek istiyorsanız devamlılık hayli değerli. Cilt sorununuzu belirleyip, âlâ gelecek eserleri sistemli bir formda uygulamanızın sonucunu kısa vakitte göreceksiniz. Sistemli cilt paklığı sayesinde cildiniz gün içinde biriken bütün kirlerden kolaylıkla kurtulur.

Makyajınızı çıkarmadan uyumayın 

Cildimizin dinlenmesi ve hava alması için çok uzun mühlet makyajlı kalınmamalı. Cildiniz için en iyiyi istiyorsanız cildinizi her vakit pak tutmalısınız. Yağlanma, sivilce ve siyah nokta üzere meseleleriniz varsa makyajlı yatmamaya itina göstermelisiniz.