İnternetten satış yaparak gelirinizi artırabilirsiniz!

Para kazanmak için internetten eser satış yolunu tercih edebilirsiniz. Bu sayede hayat standartlarınız yükselebilir, maddi olarak zenginleşebilirsiniz. Elbette, iş ortağınız çok kıymetlidir. Başarılı bir grup bir arada olmak, sizi daha da ileriye götürebilir.

Joom kobiler için faal bir biçimde irtibatlar kurmaya devam ediyor. Zira platformun omurgasını bu markalar oluşturuyor. Pazaryeri artık, yalnızca eser çeşitliliğinde sonsuz bir genişleme peşinde koşmuyor, kaliteli eserleri olan sağlam satıcılar için de temaslar kurmaya odaklanıyor.

Kobilerin Joom’la eksiksiz bir ahenkleri olduğunu belirten Joom Türkiye İş Geliştirme Müdürü, Aleksandr Zaytsev “Bu işletmeler ekseriyetle epey geniş bir eser çeşitliliğine ve makul fiyatlara sahipler, iş kararlarını süratli alıyorlar ve, en değerlisi eserlerini nasıl satacaklarını biliyorlar. Hasebiyle işleri yalnızca katalogları yüklemekle bitmiyor, satışlara sahiden müdahil oluyorlar.” dedi.

Joom’un istatistiklerine nazaran Türk satıcıların %95’i aktif bir biçimde pazarlama fırsatlarından yararlanıyorlar. Türk satıcılar özel operasyonlara ve promosyonlara katılıyorlar, eserlerini Joom’un toplumsal ağı aracılığıyla tanıtıyorlar ve öteki reklamcılık araçlarından faydalanıyorlar.

Yasemen Giyim’in Pazarlama Satış Müdürü Hasan Çeri, Joom’un şirketlerine sağladığı faydayı “Joom platformunun sağladığı çarçabuk dünyadaki pek çok noktaya kolaylıkla satış yapabiliyoruz. Bunun yanı sıra, Joom’daki promosyonlar, satışlarımızda çok olumlu bir tesir yaratıyor” diye belirtiyor.

Joom sayesinde büyük bir müşteri portföyüne sahip olduğunu söyleyen Platin şirketinin yöneticisi Emin Hamzaoğlu “Joom aracılığıyla eserlerimi farklı ülkelerden satıcılara gösterebilmek satışlarımı arttırıyor. Farklı ülkelere hizmet sunmak ve bu ülkelerdeki insanların zevk ve ilgilerine nazaran yeni koleksiyonlar yaratmak çok kıymetli. Joom Promosyonları nitekim çok kullanışlı ve etkili” diyor.

Bir pazaryeri olarak Joom, bu türlü iştirakleri sahiden takdir ediyor ve özendiriyor. Bu sebeple kobiler için kontaklar kurmaya 2021’de de devam edecek.

En başından beri, satışların %70’ine tekabül eden moda, Türk satıcılar için Joom’daki en güçlü kategori oldu. Birinci olarak, bu durum, Türkiye’nin giysi ve ayakkabı dallarında eksiksiz kalitesinin tarihi bir şöhrete sahip olmasıyla ilgili. İkincisi, Joom bölgeye bilhassa moda eserleri için geldi. Münasebetiyle bu kategorinin, eser çeşitlerinin göbeğinde olmasına şaşırmamalı.

Ancak vakit içerisinde Türkiye’den katılan satıcılar, mesken eşyaları ve konut aletleri, çocuk eserleri, mücevher ve kimi öteki yeni kategoriler geliştirmeye başladılar. Bu kategoriler daima birlikte eser çeşitliliğinin kalan %30’unu oluşturuyorlar ve moda satışlarından hisse alma trendlerine uygun bir biçimde büyümeye devam ediyorlar.

2021’de Joom, Türk satıcıları desteklemeye ve, bilhassa de yeni kategorilerdeki eserler dünyanın dört bir yanından kusursuz müşteri değerlendirmeleri aldıkları için, tüm öteki kategorilere de moda kadar değer vermeye devam edecek.

Şun an için Türk satıcıların Joom siparişlerinin %60’ı Avrupa’ya, %30’u da Rusya’ya gidiyor. Pazaryerindeki ve bilhassa Joom Logistics’teki bir başka trend de Türk eserlerinin teslim edildiği coğrafyanın genişlemesi. Joom, Orta Doğu, Latin Amerika ve Avustralya üzere yeni bölgeleri de kapsamayı planlıyor. Ayrıyeten Joom Logistics, yüksek düzeyde bulunan ülkelerdeki teslimat sürecini uygunlaştırmak için de devamlı olarak çabalıyor. 2021 yılında Joom Logistics, teslim mühletine, kapıda ödeme ve kargo dolaplarına teslim üzere yeni hizmetler geliştirmeye ve alışılmış ki, sipariş alımını daha tesirli ve rahat hale getirerek satıcılarına sunduğu hizmetleri geliştirmeye odaklanacak.