Kahve maskesi nasıl yapılır ışıl ışıl parlayan bir cilde sahip olacaksınız!

Her sabah uyandığımızda tahminen de birinci aradığımız şeylerden biridir kahve! Öyleki uykulu sabahların vazgeçilmezi olmuş durumdadır. Uykumuzu gideren bu vazgeçilmez içeçeğin yalnızca uyku için değil cilde de epeyce yararı bulunuyor. Bir nevi uyuyan cildi de uyandırıyor diyebiliriz. Sizde uyuyan, yorgun cildinizi kahve maskesiyle uyandırmak istemez misiniz? Konutta hazırlayacağınız yalnızca birkaç materyalden oluşan bu maske ile cildinize kaybettiği ışıltıyı geri kazandırabilecek, daha sağlıklı bir görünüm elde etmesine yardımcı olabileceksiniz. Pekala kahve maskesi nasıl yapılır? Gereçleri neler? İşte  neredeyse tüm cilt tipleri için ülkü olan kave maskesinin hazırlanışı! 

Materyaller: 

1 fincan öğütülmüş kahve çekirdeği, ½ fincan şekersiz kakao tozu, 1 bardak şekersiz badem sütü, 1 yemek kaşığı limon suyu (kuru cildiniz varsa, zeytinyağı yahut badem yağı ile değiştirin), 1 yemek kaşığı bal (fazladan yağlı yahut akne eğilimli ciltler için, bal yerine ek limon suyu kullanın)

Hazırlanışı:

Kahveyi derin bir kasede kakao tozu ile karıştırın.Sütü ekleyin ve bir macun oluşana kadar karıştırın.Daha kıvamlı koyu bir macun için daha az süt kullanabilirsiniz.Ardından limon suyu ve balı ekleyin.Karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 20 dakika kadar k