Kaş şekillendirme nasıl olur âlâ bir cımbız seçmek önemli!

Kaşlarımızın görünümü yüzümüzü ve sözümüzü değiştirebilecek kadar hoşluğa tesir ediyor. Kuaföre gidecek vaktiniz yoksa konutta kendiniz kaşınızı çarçabuk şekillendirebilirsiniz. Kaşları şekillendirmenin birtakım püf noktaları var. İşte kaş şekillendirmenin 5 yolu!

Birinci adım: Kesme

Sağa sola dağılan, alakasız taraflarda çıkmaya başlamış asi telleri kesmelisiniz. Kaş makası kullanarak kesim süreci yapabilirsiniz. Kesmeden evvel kaş tarağı ile büyüme tarafına hakikat tarayın ve sağdan soldan çıkan minik kaş tellerini kesin.

Uygun bir cımbız seçin

Elinizdeki alelade ucuz cımbızı çöpe atın. Ucuz cımbızlar kaşları almak yerine yolduğundan canınız çok daha fazla acır. Büyüteçli bir ayna ve kaliteli bir cımbız, kaş tarağı ve ince kaş/manikür makası bir köşede hazır olmalı.

Kaşları almadan evvel boyayın

Kaşlarınızı almaya başlamadan evvel kalmasını istediğiniz bölgeyi bir göz kalemi ile boyarsanız daha kolay hareket edebilirsiniz. Boyadığınız bölge haricinde kalan kaşları keserek ve cımbızla alarak dilediğiniz biçime ulaşabilirsiniz.

İki tarafı tıpkı anda alın

Kaş almanın temellerinden biri kaşları sırayla almak değil birlikte almaktır. Yani bir kaşı bitirip başkasına geçmeyin. Sağ sol kaş ortasında gidip gelerek tıpkı bölgeleri eşit ölçüde almanız mümkün olacaktır.

Saç ve kaş renginiz uyumlu olmalı

Saçlarınızı boyatırken kaşları es geçmeyin. Kuaförünüze kesinlikle kaşlarınızı da renklendirmesi gerektiğini söylemeyi unutmayın. Bilhassa saçlarınızı konutta boyuyorsanız bu noktayı atlamanız mümkün.