Kaş şekillendirme usulleri neler yanlışsız araçlardan yardım alın!

Eskinin ince, yay üzere kaş modasının yerini kalın, gür ve doğal kaşlar aldı. Kaşlarınızın istediğiniz üzere görünmesini sağlamak için konutta uygulamanız gereken birkaç ipucu bulunuyor. Kuaförlere gitmekten çekiniyorsanız, içeriğimize bir göz atmanızı öneririz. İşte pratik usullerle konutta kaş şekillendirme yolları!

Uygun araçları kullanın 

Konutunuzda salon araçlarına sahip olmanız pek mümkün olmasa da, kaşlarınızı kendiniz şekillendirirken; uygun bir cımbız, küçük makas ve bir kaş kalemi, kaşlarınızı meskende şekillendirmek için gereksiniminiz olan şeyler.

Kaş formunuzu bilin

Uzmanlar kendi kaşlarınızı meskende şekillendirirken yapılan en yaygın yanılgının kaşlarınızın nerede başladığını, kemerini ve sonunu bilmemek olduğunu söylüyor.

Bir kaş kalemi yahut bir makyaj fırçasının ucunu kullanarak kaşlarınızı haritalandırmanız mümkün. Kaşlarınızı haritalamak, kaşlarınızın nerede büyümeye muhtaçlık duyduğunu ve fazla kılların nereden alınabileceğini anlamak için size eksiksiz bir rehber olacak.

Kaşlarınızın başlangıcını bulmak için 

Burnunuza bir kaş kalemi yerleştirin ve gözünüzün iç köşesine gerçek bir açıda tutun. Bu noktada kalem göz bölgesinin üzerine düşmemelidir. Kalem kenarının kaş kemiğine çarptığı yer sizin başlangıç ​​noktanızdır.

Kaşlarınızın kemerini bulmak için 

Kalemi burnunuzun yan tarafında, dik olarak ve gözün üzerinde tutun. Kalemin kemiğinize çarptığı nokta kemerinizdir.

Kaşlarınızın sonunu bulmak için 

Kalemi burnunuzun kenarına yerleştirin ve kaşınızın ucunu bulmak için gözünüzün dış köşesiyle hizalayın.

Uzun tüyleri kesmek için küçük makastan yardım alın

Kelam konusu kaş olduğunda, kilit noktanın kaşların birinin her vakit başkasından biraz farklı görüneceği olduğunu unutmayın. Kaş tüyleriniz epey uzun ve dağınık görünüyorsa, uzun tüyleri kesmek için küçük makas kullanmalısınız. Kaş kıllarınızı kesmeniz gerekiyorsa, onları fırçaladığınızdan emin olun ve sonra kaşın üstünü kesmek için küçük bir makas alın, yalnızca doğal kaş formunuzun ötesine geçen küçük tüyleri kırpın.