Kaş uzatan yağlar neler hint yağı kalınlaştırmada etkili!

İnce, yay üzere kaşların yerini günümüzde daha doğal ve kür kaşlar aldı. Kaşların yeteri kadar uzun ve gerekli kalınlıkta olması gözlerinizin bakışını ve görünüşünü dahi değiştirebilir. Kaşlarınızı istediğiniz görünüme kavuşmak için doğal formüllerden faydalanmak istiyorsanız bitkisel yağlar bu hususta uzman. İşte göz alıcı kaşlar için kullanmanız gereken bitkisel ürünler!

Hint yağı

Hint yağı, kaşları kalınlaştırmada kullanılan bilinene eski yollardan biridir. Antioksidanlar, proteinler, vitaminler ve yağ asitleri ile zenginleştirildiğinden kaş kıllarının beslenmesine yardımcı olur.

Uygulanışı: Saf hint yağını kulak pamuğuna damlatın ve kaşlarınıza sürün ve sabah su ile durulayın.

Zeytinyağı

Zeytinyağı çabucak her mevzuda olduğu üzere gür kaşlar için de vazgeçilmez bir eser. Zeytinyağındaki E ve A vitaminleri saç tellerini beslemeye ve daha süratli büyümelerine yardımcı olur. Bilhassa A vitamini bedeninizin doğal yağı olan saç büyümesine yardımcı olan sebum üretimini uyarır. Günde 2 sefer uygulayarak birkaç hafta içinde sonuçları görebilirsiniz.

Uygulanışı: Parmak ucunuza bir damla zeytinyağı dökün ve kaşlarınıza masaj yaparak yedirin. Birkaç saat bekleyin ve Ilık su ile durulayın.

Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi çok güçlü bir nemlendiricidir ve kan dolanımını düzgünleştirir. Hindistan cevizi yağında bulunan çeşitli proteinlerin yanı sıra demir ve E vitamini kaş köklerinizi besler ve gürleşmesine yardımcı olur.

Uygulanışı: Gece yatmadan evvel kulak pamuğunu yarın içine daldırın ve nazikçe kaşlarınıza sürün. Sabah su ile durulayın.