Kivi maskesi nasıl yapılır cildiniz anında parlayacak!

Konuttan çıkamadığımız bir aydan uzun süren bu periyotta, hepimiz cildimizde birtakım sıkıntılar görmeye başladık. Pandemi tesirini kaybedip, olağanlaşma devrine girerken cilt bakımınızı atlatmamak istiyorsanız tam da size uygun bir tanımımız var. Vitamin ve mineral deposu kiviyle hazırlayacağınız bu kolay maske sayesinde cildiniz anında parıldayacak. Sizi daha fazla bekletmeden kivi maskesi tanımını aşağıya bırakıyoruz…

Kivideki C ve E vitamini cilde parlaklık veriyor

Kivi doğal bir alkalidir, bu da sık sık tükettiğimiz asitli yiyeceklerin tesirlerini önlemede yardımcı olur. Sağlıklı bir beden, sizi faal, güç dolu ve genç bir cilde sahip olmanıza yardımcı olan, âlâ bir pH istikrarına sahip bir bedendir. Kivide bulunan C ve E vitaminlerinin cilt bozulmasını önleyen antioksidan misyonu gördüğü için cilt için eksiksiz bir meyvedir.

Bir öteki gereç: Muz 

Muzdaki cildi besleyen, nemlendiren ve nemlendiren, yumuşak, esnek ve kırışıksız hale getiren potasyum, vitaminler ve su içeriğiyle cildi güzelleştirir.

Malzemeler 

Kivi – 1 adet, muz – 1 adet, sade yoğurt – 1 yemek kaşığı. Bir kiviyi kabuğundan ayırdıktan sonra bir kabın içinde ezin. 1 soyulmuş muzu kiviye ekleyin ve parçalayın. Kivi-muz karışımına 1 çorba kaşığı sade yoğurt ekleyin. Pürüzsüz bir macun oluşturmak için materyalleri düzgünce karıştırın.

Kivi yüz maskesini yüzünüze eşit olarak yayın. Besin unsurlarının cildinize 20-30 dakika nüfuz etmesine müsaade verin. Ilık suya batırılmış yumuşak bir bez kullanarak maskeyi yavaşça silin. Cildinizi suyla büsbütün durulayın ve kurulayın.