Koltuk altı beyazlatıcı doğal usuller neler zerdeçal maskesi birebir!

Havaların güzelleşmesi ve yaz mevsiminin yaklaşmasıyla yazlık kıyafetlerimizi yavaş yavaş dolaplarımızdan çıkarmaya başladık. Giydiklerimizle daha görünür bir halde olan koltuk altları, bu bölgede kararma yaşayan bayanların canını sıkabiliyor. Lakin koltuk altı kararması giderilemeyecek bir sorun değil. Doğal eserlerle hazırlayacağınız zerdeçal maskesiyle koltuk altı kararmasından sonsuza dek kurtulacaksınız!

Koltuk altı beyazlatan maskenin yararları

Anti-inflamatuar özelliği sayesinde zerdeçal, koltuk altlarından mikropları ve makûs kokuları uzak fiyat. Bu mucizevi bitki birebir vakitte cilt rengini açmasıyla da bilinir. Aloe vera ise cildi nemlendirmede en en tesirli bitkilenden. Buna ek olarak aloe vera, tıpkı zerdeçal üzere beyazlatıcı tesire sahiptir. 

Koltuk altı beyazlatan zerdeçal maskesi

Gereçler:

1 yemek kaşığı zerdeçal tozu

Yeteri ölçüde aloe vera suyu

Yapılışı:

Cam bir kasede zerdeçal tozunu ve aloe vera suyunu karıştırın. Karışım macun kıvamını alana dek aloe vera suyu ekleyin. Maskeyi koltuk altlarınıza çok kalın olmayacak bir katman halinde uygulayın, 15 dakika bekleyin ve hafif nemli bir bez ile silin. Maskeyi sildikten sonra doğal bir yağ ile cildinizi nemlendirin. Bu maskeyi haftada birkaç kez uygulayabilirsiniz.