Koltuk altı kararmasına ne uygun gelir elma sirkesini deneyin!

Koltuk altı kararması, bu husustan muzdarip olanlar için birden fazla vakit utanç verici olmaktadır. Bu sorun sizi bilhassa yaz mevsiminde elbise, askılı bluz giymekten dahi alıkoyabilir. Lakin koltuk atı kararmalarını anında giderecek doğal tahliller ise mevcut. Kararan koltuk altınız için meskende yapabileceğiniz doğal formüller içeriğimizde…

Karbonat

Karbonat koltuk altı beyazlatmada en yaygın bilinen ve kullanılan metotlardan biri.  Karbonatla tüm gözeneklerin açılmasını sağlar, koltuk altınızı beyazlatır ve deodorant üzere kimyasal unsurlardan koruyabilirsiniz. Karbonatı bir ölçü suyla macun kıvamına getirerek koltuk altlarınıza sürün bir mühlet bekletip durulayın.

Elma sirkesi

Elma sirkesi mikropları öldürücü ve koku oluşumunu engelleyici özelliğe sahiptir. Bunların yanında beyazlatıcı bir tesiri de vardır. Sirkeyi koltuk altlarınıza uygulayın ve ovun. 15 dakika bekletip daha sonra durulayın..

Limon

Doğal bir beyazlatıcı vazifesi gören limon, koltuk altı beyazlatmalarında yeterli bir iş görür. İçeriğinde asit olduğu için hassas ciltli bireylerin öncelikle küçük bir kısımda bedenlerinin yansımalarını görmeleri önerilir. Temizlediğiniz koltuk altlarınıza limonu sürün, güzelce ovalayın ve bu süreci her gün 1 sefer tekrarlayın. Ayrıyeten limon-şeker karışımı yaparak meyyit derilerinizden de kurtulabilirsiniz.

Patates

Patatesin doğal beyazlatıcı tesiri vardır. Limon süremeyen ve cildi hassas olan bireyler patatesi çeşitli prosedürlerle koltuk altları için kullanabilirler. İkişer dilim patates ile koltuk altlarınızı her gün tertipli olarak ovun yahut patatesin suyunu çıkarıp bu suyu koltuk altınıza sürün. Patatesi püre haline getirip maske formunda de uygulayabilirsiniz.

Süt

Sütün içeriğindeki yağ asitleri ve vitaminler cilde doğal aydınlatıcı tesiri sağlar. En bilinen yolu ise sütü lor ile karıştırıp lapa hale getirmektir. Süt ve loru karıştırarak oluşturduğunuz lapayı koltuk altınıza sürüp 15 dakika bekletin ve sonrasında durulayın. Bunu nizamlı olarak uygulayın.