Kuruyan dudaklara ne âlâ gelir bol bol su için!

Soğuk kış ayları dudaklarımızın çatlayıp kurmasına neden oluyor. Dudaklarınızın nem oranını koruyarak çatlamalara karşı tedbir almanız sizin için hazırladığımız tekliflerle mümkün. İşte kışın kuruyan dudaklar için almanız gereken önlemler!

Kuruluğun nedeni vitamin eksikliği olabilir

B vitamini eksikliği, cildi olağandan daha kuru bir hale getirebiliyor. Bu da hem cildinizin, hem de dudaklarınızın kuruyarak çatlamasına sebebiyet veriyor. O nedenle vitamin testleri yaptırarak dudak kuruluğunuzu engelleyebilirsiniz.

Dudak yalamak dudakların kurumasını engellemez!

Yanlış bilinenin tersine, dudaklarınızı yalamak, dudaklarınızdaki nem oranını arttırmak yerine; tükürüğünüz çok çabuk buharlaştığı için onların daha çok kurumasına sebep oluyor. Bu neden ile dudaklarınızı yalamak yerine, dudak nemlendiricilerinden yararlanmanızda fayda var.

Bol su için!

Yeteri kadar su içmemeniz, cildinizin, münasebetiyle dudaklarınızın da kurumasına sebep oluyor. Bu neden ile cilt sıhhatiniz ve nem oranı için yeteri ölçüde su tüketmeniz de hayli değerli.

Kullanılan ilaçlar dudakları kurutuyor

Kimi ilaçların yan tesirleri de dudak kuruluğuna neden olur. Bu ilaçlarınızı kullandığınız devirlerde, dudak nemlendiricilerinden faydalanmaya daha çok ihtimam gösterin.

Düzgün eserler kullanın

Lip balmlarınızı pak içerikli eserlerden tercih etmeniz hayli değerli. Dudaklarınızdan emilimi kolay olduğu için ağız yolu ile ziyanlı unsurlar almayı engellemelisiniz.