Meskende kaş alma prosedürleri neler ağda en süratli sonucu veriyor!

Kaşınızı meskende kendiniz almanız hem hijyenik hem de masrafsız bir metot. Bilhassa koronavirüs tehditi sebebiyle vaktimizi konutumuzda geçirdiğimiz şu günlerde en uygun tercih kaşınıza kendinizin biçim vermesi olacaktır. Ağda, cımbız ya da iple kaşınıza en uygun formülü belirleyerek bir maskara fırçası yahut kaş tarağı yardımıyla alabilirsiniz. İşte kaş alma sistemleri…

Cımbızla kaş almak 

Cımbızla kaş almak, en inançlı ve en kolay kaş alma formüllerinin başında geliyor. Kaşlarınızı fırça yardımı ile üst taradıktan sonra uzun olan kaşlarınızı kaş makası ile kesin. Daha sonra istemediğiniz fazlalıkları alarak kaşınıza biçim verin. Kaşlarınızı kısaltmak istiyorsanız; kaşlarınızın başladığı kısımlarını ve orta kısımları kesebilirsiniz.

İple kaş almak 

İple kaş alma formülünü denemek istiyorsanız; uzun bir ipi parmaklarınıza dolayın ve makas halini verin. Bu usulü denerken birinci başlarda yanılgı yapabilirsiniz. O yüzden ipe istediğiniz üzere taraf veremiyorsanız; bu tekniği kullanmamanızı öneririz.

Ağda ile kaş almak 

Ağda ile kaş almak biraz acılı olabilir lakin en süratli sonucu verecektir. Ağda ile kaşlarınızı alırken ağdayı sürdüğünüz yere dikkat etmeli, çok fazla taşırmamalısınız. Ağda ile kaşlarınızı almadan evvel atlamamanız gereken bir adım var. Bu adım; kaşlarınızı kısaltmak! Böylelikle kaşlarınızı daha net görebilecek ve hangi bölgeleri şekillendirmeniz gerektiğini anlayacaksınız. Burada yüzünüzde iz bırakacak ağdaları kullanmamak, ağdayı uygularken taşırmamak ve cildi tahriş etmemek epey değerli.