Meskende saç maskesi nasıl yapılır shea yağı kullanın!

Doğal eserler, konutta yapılan saç maskeleri için vazgeçilmez kaynaklar oluyor. İçerisinde rastgele bir katkı unsuru bulunmayan doğal gereçler saç sıhhatini muhafazada kıymetli rol oynuyor. Saç maskenizi hazırlarken asla eksik etmemeniz gereken eserleri sizin için sıraladık. İşte saç maskesi yaparken kesinlikle kullanmanız gereken doğal ürünler!

Bal

Bal, yalnızca vücut sıhhati için değil saçlar için de epey yararlı bir husustur. Antioksidanlarla doludur, antibakteriyel özelliklere sahiptir ve sizin için eksiksiz mineraller ve vitaminler içerir. Bal, kırılma sorunu yaşayan saçlarda tesirli bir besindir.

Argan yağı

Argan yağı saçları yumuşatmada, nemlendirmede ve müdafaada kusursuz bir kaynaktır. Saçınız hangi cins olursa olsun; saça parlaklık, parlaklık ve nem veren vitaminler, mineraller ve yağ asitleri ile doludur.

Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı, orta zincirli yağ asitleri ve laurik asit ile saça nüfuz eden son derece besleyici doğal bakım sağlayan bir unsurdur. Bu asitler saç yüzeyinize nüfuz ederken; saçınızdaki yağ, mineral ve vitamin içeriğini arttırır. Tüm saç tipleri için olağanüstü bir saç besleyicidir.

Shea yağı

Shea yağı, stereik, oleik ve linoleik asit üzere yararlı yağ asitlerinin yanı sıra vitaminler, mineraller ve kateşinler ile doludur. Bu özelliği ile saç maskenizde kesinlikle yer alması gereken bir husustur. 

Avokado yağı

Avokado, E Vitamini, potasyum, lesitin, yağlı klorofil üzere birçok sağlıklı bileşene sahiptir. Saçlarınızı mattan parlaklığa çarçabuk kavuşturabilen hafif bir yağdır.

Yeşil çay

Yeşil çay antioksidanlar, vitaminler ve minerallerle doludur. B vitaminleri, folat, polifenoller ve amino asitler içerir. Saçınızı yenilemek için shea yağı ile kusursuz ahenk sağlar.