Muz kabuğunun cilde yararları neler sivilceleri yok ediyor!

Muz kabuğu meskende olduğumuz şu günlerde cildimizi solgun görünümünden kurtarıp güzelleştirmek için mükemmel bir eser. Muz kabuğu cildi güzelleştirmesinin yanı sıra, kuru ciltleri nemlendiriyor, sivilce ve akneleri gideriyor ve siğillere uygun geliyor. Muz kabuğu ayrıyeten içeriğindeki A, B, C ve E vitaminleri sayesinde cilt lekelerine karşı savaş açar ve yenilerinin oluşmasını önler. İşte muz kabuğunun cilt üzerindeki mucizevi faydaları!

Doğal nemlendirici

Muz kabukları antioksidan, yağ asitleri ve çinko bakımından ziyadesiyle zengindir. Bu özellikleri muz kabuğunu egzama, sedef hastalığı, akne tedavisi ve hatta güneş yanıklarından koruyan şahane bir eser haline getiriyor. Öte yanda muz kabukları, kuru cildi nemlendirmeye yardımcı olan potasyum içeriyor. Muz kabuğunun iç kısmını cildinize sürerek nemlendirebilirsiniz. Fakat göz etrafınıza gelmemesine dikkat edin. Göz etrafı ciltteki en hassas yerlerden biridir.

Sivilce tedavisi

Muz kabuğu, ciltteki sivilcelerden ve lekelerden kurtulmanın en doğal yollarından biri. Muzun kabuğunun iç kısmını sivilcelerinizin üzerine sürerek sivilce sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz.

Siğilleri yok ediyor

Muz kabuğu siğilleri tedavi etmek için de hayli tesirlidir. Muz kabuğunu üstten aşağıya gerçek soyun, kabuğun içindeki kısmı ayırın ve ezin. Vazelinle karıştırarak siğil bulunduran bölgeye birkaç gün boyunca uygulayın.

Diş beyazlatıcı

Muz kabuğunun dişleri beyazlatıcı tesiri olduğunu çabucak hepimiz biliyoruz. Nuz kabuğunun iç kısmını birkaç dakika boyunca dişlerinize sürtün. Suyla durulayın ve daha beyaz dişlere sahip olmak için her gün tekrarlayın.