Öpüşmenin sıhhate yararları neler zayıflamaya yardımcı oluyor!

Eski vakitlerden beri birbirini seven iki insanın aşkını tabir etme biçimi olan öpüşmek sıhhate da birçok yarar sağlıyor. Öpüşmek bedende memnunluk hormonunun salgılanmasına, zayıflamaya, sarkmaları önlemeye ve ağrıları dindirmeye yarıyor. İşte öpüşmeyle ilgili daha evvel hiç duymadığınız yararlar…

Ömrü uzatıyor

Her sabah eşini öperek uyandıran beşerler başkalarına nazaran 5 yıl daha fazla yaşıyor. Öpüşmek ve öpüşme sırasında hissedilen hisler daha güçlü hissetmeye ve ömrün uzamasına yardımcı oluyor.

Öpüşmek zayıflatıyor

Öpüşmek kalori yakımına yardımcı olur, her dakika da 2-3 kalori yakılır ve metabolizma süratiniz iki katına çıkar. Yapılan araştırmalara nazaran günde 3 defa öpüşüldüğünde(en az 20 saniye boyunca) bir günde 200-300 gr kaybetmiş olacaksınız. Öyleyse öpücük diyetine başlayabilirsiniz.

Ciltteki sarkmaları önler

Öpüşme sırasından yüzünüzde bulunan 30 adet kas çalışır. Yüz kaslarınızın esneklik kazanız ve sarkan yanakların ilacı öpüşmektir. Öpüşme sırasında kan akışı hızlanacağından yaşlılık belirtileri de erken yaşta ortaya çıkmayacaktır.

Şehvetli bir meditasyon

Öpüşmek, şehvetli bir meditasyondur. Sakinleştirici ve rahatlatıcı bir tesiri vardır. Dudakların üzerindeki reseptörler inanılmazdır. Cinsel organlar bile dudakların sahip olduğu hassaslığa sahip değillerdir.

Ağrıları dindirir

Öpüşme sırasında tükürük içerisinde bulunan saklı antibiyotikler aktarılır. Ayrıyeten tükürükte ağrıyı azaltan doğal bir ağrı kesici de bulunmaktadır.

Ağız meselelerini giderir

Öpüşme sırasında salgılanan fazla tükürük, dişlerinizdeki bakterileri temizleyerek, ağız plaklarının parçalanmasına yardımcı olabiliyor.