Prada, UNESCO faydasına açık arttırma düzenleyecek

Prada, 2020 Sonbahar/Kış Bayan ve Erkek Koleksiyonu kampanyası “Tools of Memory” kapsamında UNESCO faydasına bir açık arttırma gerçekleştirme kararı aldı.

Gençler için harcanacak

Açık arttırma, dünyanın en büyük açık arttırma platformlarından biri olan Sotheby’s işbirliğiyle gerçekleşecek. Açık arttırmanın geliri, dünyanın dört bir yanında UNESCO’nun dezavantajlı gençler için yürüttüğü projeler için bağışlanacak.

Açık arttırmada, öne çıkan eserler, show davetiyeleri, defile dekorundan kesimler üzere Prada 2020 Sonbahar/Kış bayan ve erkek koleksiyonlarına ilişkin özel eserler yer alacak.

Prada, projeyle ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün yarattığımız şey yarın için bir hatıra olur. Bu bilhassa moda için geçerli. Podyum, yaşanmak üzere olan anların, şekillerin önsezilerini gösteriyor. Giysiler anımsatıcı araçlardır ve bize ruh halini, duyguyu ve tecrübesi hatırlatırlar. Kendi içlerinde yarının öngörüleri, dilek objeleri, hafıza araçlarıdır. Bu Prada müzayedesi ve kampanyası yalnızca moda için değil, tarihte de kesin bir anın anısını yaratıyor. Geleceğe yardım etmek için geri verebilecek bir anı.” sözlerine yer verdiç

Açık arttırma kataloğunun tamamı 2 Ekim 2020’de çevrimiçi olarak tanıtılacak.