Pürüzsüz bacak için ne yapmalı fırçayla meyyit derilerden kurtulun!

Yaz mevsiminin gelmesiyle dolaplardan kışlıkları kaldırıp rengarenk, çiçekli, desenli etek ve elbiseleri çıkarttık. Etek ve elbise giyerken biz bayanların üzerinde durduğu en kıymetli şeylerden biri de bacakların pürüzsüz olması. Meskende yapacağınız bakım sayesinde istediğiniz görünüme kolay kolay kavuşabilirsiniz. İşte pürüzsüz bacaklar için yapılması gereken ipuçları!

Nemlendiriciler

Nemlendirici, pürüzsüz bir cilt elde etmek için anahtardır ve bu kural bacaklarınız için de geçerlidir. Beden losyonu uygulamak için en uygun vakit cildinizin ıslak olduğu andır. Duştan çıktıktan sonra, büsbütün kurumadan evvel bir nemlendirici uygulayın.

Kuru fırça kullanın

Düzgün bacaklar için meyyit derilerden kurtulmak kıymetli. Kuru fırçalama, bedeninizi kuru bir beden fırçasıyla yavaşça ovmakla ilgili bir peeling metodu. Bu sistem bacaklarınızın yumuşak ve pürüzsüz kalmasına yardımcı olacaktır.

Hakikat jilet sistemi

Tıraş kelam konusu olduğunda, muhtemelen mümkün olduğunca çabuk yapılmasını istersiniz. Lakin bunu gerçek yapmak için biraz vakit ayırmak işe yarayacaktır. Şayet tüylerinizden jilet yolu ile kurtulmak istiyorsanız; saçınızın uzadığı tarafta tıraş olmanızı öneririz.

Bronzlaştırıcılar

Krem yahut köpük bronzlaştırıcılar, anında bronzluk yakalamak için epey ülkü seçimlerdir. Bronzlaştırıcıların barındırdığı formüller bacaklarınızı ışıl ışıl yaparken birebir vakitte dönemi yakalamanızı da sağlayacak.

Bal kürü

Kahvaltıların vazgeçilmez ögesi bal, cilt maskelerinde sık sık kullandığımız doğal eserlerden. Pürüzsüz bacaklar için de balın yararlarından yararlanabilirsiniz.

Materyaller:

3 yemek kaşığı bal, 4 yemek kaşığı toz şeker

Hazırlanışı:

Bal ve şekeri bir kapta karıştırın. Karışımı parmaklarınızla masaj yaparak bacaklarınıza uygulayın. 3-4 dakika masaj yaptıktan sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. Bal kürü bacaklarınızı beslerken birebir vakitte tesirli bir peeling yapacaktır.