Pürüzsüz cildin sırrı nedir kuru fırçalama tekniğini deneyin!

Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt herkesin dileği, o vakit günlük rutininize bir şeyler eklemekte yarar var. Organlardan en büyüğü ve en dikkat çekeni cildiniz için bakımın en hoşu olan kuru fırçalama tekniğini uygulayabilirsiniz hem de günde sırf 5 dakikanızı ayırarak.Medikal Estetik Tabibi olan Dr. Meltem Ayran konu hakkında değerli bilgiler verdi. 

Fırça seçimi değer taşıyor 

Fırça seçimi çok değerli, doğal kılları olan evvel yumuşak sonra sert fırça kullanmak daha uygun olur.Sabahları uyanınca duştan evvel, tüm bedeninize dairesel hareketlerle, hafif vuruşlar yaparsak hoş olur.

Meyyit deriyi atıp kan deveranını arttırıyor 

Meyyit deriyi atmış oluruz, bedende meyyit ve işe yaramaz hücrelerin atılması bir detokstur, kan dolanımını artırırız.Sonrasında duşa girip, organik eserler ya da sülfatsız, katkı maddesiz jellerle yıkandıktan sonra duşun sonunda organik bir yağla durulama yaparsak çok hoş nemlendirme yapmış oluruz.Fırçalamayla gözenekler açılır fakat çok çok değerlisi ’ Lenfatik Deveran Artar’❗Selülitler azalır. Fırçalama yönünümüz, ayaklardan ellerden kalbe doğru olmalıdır.

Yalnız açık yara, egzama üzere sıkıntılarda fırçalama yapmayın !

Kesinlikle hekiminize danışın. İnsanın kendini temizlemesi bir DETOKS’ tıp. Temizliyorum derken tıpkı vakit da kirletip toksinletmemeliyiz. Kullandığımız şampuanlar, jeller, kremler vs çok değerli. Ve Fırçalama hareketiyle yalnızca cildin dıştan görünen halini değil, en büyük organımız üzerinden günlük detoks faaliyetimize de hizmet etmiş oluyoruz