Süt maskesi nasıl yapılır sütlü ballı maya maskesini deneyin!

Herkesin konutunda olan doğal eserlerden yapılan maskeler, birçok bayanın kurtarıcısı oluyor. Süt de bu gereçlerden biri. Sizin için hazırladığımız süt maskeleri sayesinde hoşluk merkezlerine onlarca lira para dökmenize gerek kalmayacak. Sütün bitmek bilmeyen yararlarından cildinizde de yararlanmak için bu maske tanımlarına kesinlikle göz atın!

Canlandırıcı süt maskesi 

Materyaller:

3 yemek kaşığı süt

3 yemek kaşığı bal

1 fincan yulaf

Yapılışı:

Tüm materyalleri karıştırarak macun kıvamında bir karışım elde edin. Temizlediğiniz yüzünüze bu maskeyi uygulayın ve parmak uçlarınız ile masaj yapın. Yüzünüzü birkaç dakika sonra ılık su ile durulayın.

Saç düzleştirici süt maskesi tarifi 

Gereçler:

Yarım su bardağı süt

1 çay kaşığı bal

1 adet muz

Püskürtmek için spreyli bir şişe

İnce uçlu tarak

Yapılışı:

Spreyli bir şişe içerisine süt ve balı koyun, yeterlice çalkalayın. Öteki bir kasede muzu püre haline getirin ve daha sonra bal ile süt karışımına ek ederek güzelce karıştırın. Tüm gereçlerin yeterlice karıştığından emin olduktan sonra şişedeki karışımı saçınızın tamamına püskürtün ve tarayın. Yaklaşık 20 dakika bekletin ve doğal bir şampuan ile yıkayın. Saçlarınızı kurumaya bıraktığınızda dalgalı ve kıvrımlı yerlerin düzleştiğini fark edeceksiniz.

Rahatlatıcı temizleme losyonu 

Materyaller:

1 adet papatya çayı paketi

2 yemek kaşığı bal

1 ufak uzunluk salatalık

1 yemek kaşığı süt

Yapılışı:

Bir fincan papatya çayı hazırlayın ve soğumaya bırakın. Dilimlediğiniz salatalıkların çatal yardımıyla suyunu çıkarın. Bal ve sütü salatalık suyuna ek edin. Elde ettiğiniz losyonu pamuk yardımıyla yüzünüze sürün. Akabinde yüzünüzü soğuyan papatya çayı ile yıkayın.

Cilt beyazlatan süt maskesi 

Materyaller:

1 çay bardağı süt

1 tatlı kaşığı bal

1 yemek kaşığı yoğurt

Yarım limonun suyu

Yapılışı:

Süt, bal, limon suyu ve yoğurdu karıştırın. Cildinize elinizle yavaşça yayarak sürün. Maskeyi 30 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın ve cildi nemlendirin. Cildinizi havlu ile bastırarak silmeyin. Bilhassa limon suyu üzere asit içeren maskeler cildi hassaslaştırır.

Cilt beyazlaştırıcı tesirinin az olduğunu düşünüyorsanız bir sonraki sefere sütü azaltıp limon suyunu artırabilirsiniz.

Sütlü ballı maya maskesi 

Gereçler:

1 tatlı kaşığı yaş maya

1 tatlı kaşığı bal

1 yemek kaşığı süt ya da yoğurt

Yapılışı:

Tüm materyalleri krem kıvamına gelecek formda uygunca karıştırdıktan sonra cildinize aşağıdan üst hareketlerle yavaşça sürün. Maskenin yeterlice kurumasını bekledikten sonra evvel ılık su yardımı ile masaj yaparak maskeyi temizleyin.