Tırnak sararması nasıl giderilir elma sirkesi tırnak sıhhati için birebir!

Tırnaklarınızın görünümü sıhhatiniz hakkında size ipuçları veriyor. Tırnak renginin sarıya dönüşmesi birden fazla vakit bir enfeksiyon ya da mantara işaret eder.  Bunun yanında tırnaklarınızın oje üzere kimyasal bir eser tarafından da lekelenmiş olması mümkündür yahut bedeninizde alerjik tepki meydana geldiği manasına da gelebilir. Sararan tırnaklar hem estetik açısından hem de tırnak sıhhati için güzel bir durum değil. Pekala tırnak sararmasına ne uygun gelir? Sizin için sararan tırnakları güzelleştiren iki mucizevi prosedürü sıraladık!

Elma sirkesiyle tırnak bakımı

Elma sirkesi, sarı tırnakları eski haline getirmenin yanında tıpkı vakitte tırnaklarının çabuk kırılmasından şikayetçi olanlar için besleyici ve tırnakları güçlendirici bir uygulamadır. Tırnaklarınızın daha sağlıklı ve güçlü büyümesinde hayli tesirli olan elma sirkesini bir kabın içerine bir ölçü dökün daha sonra ellerinizi elma sirkesinin bulunduğu kabın içerisinde 15 dakika kadar beklettikten sonra pamukla tırnaklarınıza masaj yaptıktan sonra ellerinizi yıkayabilirsiniz.

Limon formülü ile sararan tırnaklara veda edin!

Gündelik hayatta çok farklı alanlarda kullandığımız limon hoşluk kategorisinde de epeyce kurtarıcı! Bir dilim limon ile sararan tırnaklarınızı eski haline getirmek mümkün. Bunun için bir dilim limonu tırnaklarınızın üzerine sürüp yaklaşık 10 yahut 15 dakika kadar bekleterek sonrasında pamukla tırnaklarınıza masaj yapın. Bu uygulamadan sonra tırnaklarınızı yıkayarak aradi farkı anlayabilirsiniz.