Tüylerden kurtulmanın doğal yolları neler şeker ve balı deneyin!

Tabiatın bize verdiği besinler hastalıklar ve birçok sıhhat probleminde olduğu üzere istenmeyen tüylerden kurtulmada da yardımcı oluyor. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için kimyasal unsurları kullanmak istemiyorsanız doğal sistemlerle bu probleminizi ortadan kaldırabilirsiniz. Bu doğal sistemlerin tesirli sonuçlarına inanamayacaksınız! İşte doğal sistemlerle tüyleri yok etmenin yolları!

Yumurta beyazı 

Beden tüylerini gidermek için yumurta akı en tesirli besinlerden. Yumurta akını istenmeyen tüylerin yanı sıra cildinizdeki kirleri gidermek için maskelerinizde kullanabilirsiniz. 1 yumurtadan elde ettiğiniz yumurta akını düzgünce çırpın. Üzerine 1 yemek kaşığı şeker ve ½ yemek kaşığı mısır unu ekleyin ve güzelce karıştırın. Karışımı bedeninizin tüylü kısmına uygulayın. 15 ila 20 dakika kurumaya bırakın ve daha sonra maskeyi soyun. Bölgeyi bol su ile yıkayın. Lakin unutmayın ki bu formül kalın kıl kökleri için pek başarılı olmayacaktır.

Nane çayı 

Nanenin hormonları dengelediğini biliyor muydunuz? Birkaç bardak nane çayı içmek; istenmeyen tüy sorununu çözebilir. Nane çayı, bedeninizde çok tüylenmeye neden olan androjen üretimini istikrarlar. 1 su bardağı su kaynattıktan sonra içine 1 çay kaşığı kuru nane ekleyin. Karışımın üstünü örtün ve 10 dakika bekletin. Daha sonra çayı süzün ve için. Günde 1 ya da 2 defa tüketebilirsiniz.

Şeker ve bal 

Şeker eksiksiz bir peeling hususu olarak çalışır. Meyyit cilt hücrelerini temizlerken, fazla kıllardan da kurtulmuş olursunuz. Ayrıyeten, bal cildi düzgün nemlendirir ve rastgele bir enfeksiyon yahut döküntü riskini azaltır. 3 yemek kaşığı şeker ve 1 yemek kaşığı balı mikrodalgaya uygun bir kaba koyun. Şeker büsbütün eriyene kadar birkaç saniye ısıtın. Mikrodalgadan çıkarın, isteğe bağlı olarak 1 çay kaşığı limon suyu ekleyin ve yeterlice karıştırın. Karışımın biraz soğumasını bekleyin. Hafif ılık karışımı istenmeyen tüylerinizin olduğu bölgelere uygulayın. İşte size mesken üretimi ağda tarifi!