Tüylerden kurtulmanın yolları neler yüz jileti deneyin!

Erkeklerdeki kadar olmasa da her bayanın yüzünde ayva tüyleri bulunuyor. Lakin birtakım bayanlarda hormonal meseleler, politikistik over sendromu üzere sebeplerle çok tüylenme görülebiliyor. Birden fazla bayan yüz tüylerinden kurtulmak için pratik tahliller arıyor. İşte yüzünüzdeki tüylerden kurtulmanızı sağlayacak 5 kolay yöntem!

Papatya suyuyla yüz tüylerininizi sarartın

Sakalınızı almak istemiyor bunun yerine daha az görünür olmasını istiyorsanız, sarartmak sizin için en gerçek seçenek olacaktır. Epilasyonun potansiyel ağrısı ile uğraşmak yerine, daha az bariz hale getirmek için saçı üst dudağınız boyunca ve yanaklarınızda ağartmak için papatya suyu üzere doğal açıcılardan yararlanabilirsiniz.

Yüz için üretilmiş jiletler kullanın

Unutmayın, duşunuzda tuttuğunuz ve bedeniniz için kullandığınız jiletleri; yüzünüze uygulamamalısınız. Buna karşın, yüzü tıraş etmek çoklukla erkeklerle bağlıyken, bayanlar da bunu yapabilir. İstenmeyen yüz tüylerini tıraş etmek için, bilhassa kaşlarınızı temizlemek ve yüzdeki başka tüyleri çıkarmak için bunun için özel tasarlanmış küçük bir jilet kullanın. Tıraş sonuçları cımbız kadar uzun sürmeyecek olsa da, süratli ve acısız bir süreçtir.

Kaş jiletine misal formda, elektrikli yüz tıraş makineleri istenmeyen tüyleri gidermek için mükemmeller yaratır. Bu tıraş makineleri tipik olarak pille çalışır, cildinize nazik davranır ve sırf seçtiğiniz muhakkak alanlarda tüylerinizi alacak kadar fonksiyon görür.

Cımbız

Cımbız ‘şeftali tüyü’ denilen ince ve bilinmeyen tüylerin alınmasında kullanmak için tavsiye edilen bir eser olmasa da, şekilsiz kaş kıllarını düzenlemek yahut takma kirpikleri tutmak ve pozisyonlandırmak için kullanılabilir.

Ağda

Birtakım ciltlerde sivilce sorunu yaratacak ağda, en uzun müddetli pürüzsüzlük sağlayan prosedürdür. Ancak cilt bakım rutininiz retinol içeriyorsa, ağda hususun dışında olmalıdır! Cildiniz büyük ölçüde makûs bir tepki gösterebileceğinden; yüzünüze ağda yapmadan iki ila beş gün evvel retinol içeren cilt bakım eserlerini kullanmaktan kaçınmanız gerekir.

İpli sistemler

Hoşluk sanayisinin nabzını tutan ve hoşluk trendlerine dikkat eden herkes, kaş şekillendirme kelam konusu olduğunda ip ile alma metodunun kolaylığının farkındadır. Unutmayın, bayanlar için bu yüz epilasyon seçeneği yalnızca kaşlara dokunmak için ayrılmamıştır. Üst dudak tüyleriniz ve çene tüyleriniz için de bu uygulamadan yararlanabilirsiniz. Üstelik bu yöntem retinol ile formüle edilmiş bir eser kullansanız bile inançlıdır.