Yaşlanmayı geciktirmek için neler yapılmalı her kremi kullanmayın!

Kırışıklıklar, lekeler, ince çizgiler üzere ciltteki erken yaşlanma belirtileri tüm bayanların endişeli düşü. Daha genç gözükmek için birçok bayan hoşluk eserlerine, estetik operasyonlara başvuruyor. Lakin tüm bunlara gerek kalmadan yaşlanmanın tesirlerinden kendinizi koruyabilirsiniz. İşte yaşlılık belirtilerini önlemenin 6 yolu!

İtinasız krem kullanmayın 

Nemlendirici, anti-aging, gözaltı kremleri üzere bir kozmetik eser kullanacaksınız kesinlikle bir dermatoloji uzmanına başvurmalısınız. Annenizin, kardeşinizin ya da arkadaşınızın kremini kullanmayın, kozmetik mağazalarından yüzeysel krem almayın.

Kesinlikle güneş hami kullanın

Cilt yaşlanmasının en büyük nedeni ne yazık ki güneştir. Bu nedenle cildinizi yaz kış güneşten müdafaaya itina göstermelisiniz. 

Uykunuzu tertibe sokun

Tertipli uyku sağlıklı bir cildin olmazsa olmazıdır. Dinlenmiş cilt ekseriyetle canlı ve parlak olur. Bu nedenle uyku nizamınıza kesinlikle dikkat etmelisiniz. Yeteri kadar uyumalı ve dinlenmiş olarak güne başlamalısınız. 

Sigaradan uzak durun

Sigaranın sıhhate ziyanlı olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Pekala sigaranın cilde olan ziyanlarını biliyor muyuz? Sigara ne yazık ki cildin elastikiyet kaybına neden oluyor ve cildin erken yaşlanmasına sebebiyet veriyor. Hem sıhhatiniz hem de cildiniz için kesinlikle sigaraya bırakmalısınız. Sigarayı ne kadar çok içiyorsanız okadar ziyanlıdır lakin tek bir sigara bile cildinizi yaşlandırmak için kâfi olacaktır. Şayet erken yaşlanmak istemiyorsanız sigarayı derhal bırakmalısınız. 

Cilt bakımınıza dikkat edin

Nizamlı olarak cilt bakımı yağtırmaya ihtimam gösterin. Ancak bunu yaptırrıken alelade bir yerde sakın yaptırmayın. Bu şekil bakımlar kesinlikle tabip denetimi altında yapılmalıdır.