Yılları geri saymanın doğal formülü: Kolajen

Cildin canlı ve genç görünümlü yapısını korumak, yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak için gerçek yaşta hakikat cilt bakım eserleri kullanımıyla sıkı ve dinç bir cilde kavuşabilirsiniz. Bilhassa kolajen içeren bakım eserleri ile cildinizin yıllara meydan okumasına takviye olarak daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Bedende yıllar geçtikçe %1 kolajen azalıyor

Birinci ince çizgilerin ve kırışıklıkların belirtileri 20’li yaşlarda görünmeye başlar. Ne kadar erken bir yaş olsa da araştırmalara nazaran 20’li yaşlardan itibaren her yıl insan bedeninin doğal olarak ürettiği kolajen yaklaşık %1’ini kaybetmeye başlıyor. Cilt yapısının temel taşlarından biri olan kolajen, cildin canlı ve genç görünümlü yapısını korur. Kolajen üretiminin azalmasıyla birlikte ciltte kuruluk, nemsizlik, matlık, kırışıklık ve sarkmalar meydana gelemeye başlıyor. Ekseriyetle anti ege kremlerinin 30’lu yaşlardan sonra kullanılması öngörülürken kolajen üretiminin azalmasına paralel olarak 20’li yaşlarda anti age kremlerinin kullanılması sıkı ve dinç cildin yapısını koruyabilmeyi sağlıyor.

Kolajen ile vakte meydan oku

İnsan bedeninde vakit geçtikçe azalan kolajen üretimi için anti-age cilt bakım eserlerinin dayanağını almak epey değer kazanıyor. Cildinizin vakte meydan okuyup gergin ve genç görünümünü kaybetmesini istemiyorsanız kesinlikle cilt bakım rutininize kolajen içerikli eserleri eklemenin vakti gelmiş demektir.

Cilt bakım rutinlerinde kıymetli noktalardan bir tanesi devamlılıktır. İstenilen sonuca ulaşmak, eserin vaat ettiği sonuçları görebilmek için devamlı ve sistemli bir cilt bakımı rutinine sahip olmalısınız. Kırışıklık ve ince çizgilerin cilde yerleşmeden tedbirini alarak vakte meydan okuyun.