Yüz yogası nedir göz etrafındaki meseleleri yok ediyor!

Yüz yogası yüzdeki kasları çalıştırarak göz etrafındaki kırışıklıklardan, göz altı torbalarından ve çizgilerden kurtulmayı amaçlıyor. Yüzünüzde yapacağınız idmanlar, kıymetli kozmetik eserlere olan gereksiniminizi ortadan kaldıracak. Çevresel faktörler, genler, ömür şartları yaşlanma belirtileri kırışıklıkları etkileyen nedenlerdir. Göz etrafı sorunlarından kurtulmanın en kolay ve masrafsız yolu ise yüz yogasından geçiyor. Pekala yüz yogası nasıl yapılır? İşte karşılığı…

Yüz yogası tekniği

Birinci adım: Her iki orta parmağınızı kaşlarınızın iç köşesine bastırın. Akabinde işaret parmaklarıyla kaşların dış köşelerine baskı uygulayın.

2. adım: İşaret ve orta parmağınızı göz ve kaş bitiminize yerleştirin ve yavaşça bastırarak göz etrafınızın rahatlamasını sağlayın.

3. adım: Gözlerinizin etrafına parmak uçlarınızla C hali oluşturun ve yavaşça bastırın. Alnınızı hür bırakın ve gözlerinizin açabildiğiniz kadar açın.

4. adım: Parmaklarınızla kaşlarınızın başlangıç ve bitiş noktalarında V harfi oluşturun, bastırarak çekin ve gözlerinizi kısabildiğiniz kadar kısın